Nowe przypadki zakażeń w powiecie pruszkowskim

Region

W ciągu ostatniej doby potwierdzono cztery nowe przypadki zakażeń koronawirusem. W powiecie grodziskim nie odnotowano nowych przypadków zakażeń.

Na terenie powiatu pruszkowskiego w ciągu ostatniej doby nadzorem epidemiologicznym objęto 24 osoby. Obecnie pod nadzorem przebywają 754 osoby. Kwarantanną objętych zostało 187 mieszkańców (14 w ciągu ostatniej doby. Od początku epidemii laboratoryjnie potwierdzono zakażenie koronawirsem u 25 osób. Cztery przypadki dotyczą ostatniej doby. Obecnie osiem osób jest hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19. Dwie osoby trafiły tam w ciągu ostatniej doby.

Na terenie powiatu grodziskiego sytuacja jest nieco spokojniejsza. Obecnie hospitalizowane są tylko dwie osoby. W ciągu ostatniej doby nie wykryto nowych przypadków zachorowań. Od początku epidemii laboratoryjnie potwierdzono 16 przypadków zakażenia COVID-19. W ciągu ostatniej doby nadzorem epidemiologicznym objęto 47 osób. Łącznie pod nadzorem przebywa 1147 osób. W ciągu ostatniej doby na kwarantannę domową skierowano 16 osób. Na terenie powiatu grodziskiego kwarantanną objętych jest 247 osób.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 10

10 odpowiedzi na “Nowe przypadki zakażeń w powiecie pruszkowskim”

 1. Zed pisze:

  Czytam znów nawiedzonych spiskowymi teoriami. Oczywiście bez podawania weryfikowalnych szczegółów. Nie lepiej samemu porównać jak jest w Polsce i w innych krajach np sąsiednich Czechach, Rumunii. Podobny etap epidemii podobna ilość zmarłych.
  Świat, w tym Polska:
  https://www.worldometers.info/coronavirus/
  Polska szczegóły:
  https://t.co/h2M0fy9GEx

 2. Kwinto pisze:

  Obywatele i obywatelki nasi kochani rodacy coś mi tu nie pasuje wczoraj z jednego że szpitali zakażnych jednoimiennych w kraju (przebywają tam tylko pacjenci z dodatnim wynikiem) zakład pogrzebowy zabierał 14 ciał a nasz rząd przekazał że było tylko KILKA zgonów w skali kraju to co tamte osoby zmarły „na śmieŕć a nie z powodu koronawirusa” jak podaje ministerstwo. W całej europie nawet pomijając hiszpanie i włochy jest bardzo dużo zarażonych obywateli i jest dużo zgonów, a w naszym kraju ewenement na skalę europejską jesteśmy NAJLEPSI. Zapewne taki był przekaz dyktatora przywódcy naszego DEMOKRATYCZNEGO kraju kaczora przed wyborami !!! PAMIĘTAJCIE SAMI MUSIMY SOBIE RADZIĆ I PILNOWAĆ.
  BĘDZIE DOBRZE.

 3. :( pisze:

  Nawet lekarze przyznają, że oficjalne dane są mało wiarygodne.

 4. ggg pisze:

  a w Pruszkowie SROODMIESCIE brak wody 🙂

 5. kaja pisze:

  czyli w Grodzisku bardziej uważają…

 6. Rado pisze:

  Pruszkow wiecej bo graniczy z Warszawa. Grodzisk lezy daleko !

 7. paca pisze:

  Sądzę że większość społeczeństwa ma wątpliwe warunki do kwarantanny domowej. Ciasne mieszkania dzielone z rodziną. Samotni z kolei nie będą z każdym bzdetem latać po prośbie. Wyrzucenie śmieci czy skok po piwko naprzeciwko to niezauważalny drobiazg. To czyni wiele takich izolacji fikcją.

  • xxx pisze:

   jednym słowem, tarcza antykryzysowa jest dziurawa – nie zapewnili każdemu domku jednorodzinnego ale tylko z dużym ogórkiem. A poważnie to może przerażać że ludzie bezmyślnie narażają siebie a szczególnie innych

   • paca pisze:

    Tekturowa tarcza, państwo z dykty.
    P.S. Myślę że duży ogórek jest w zasięgu możliwości nawet tej ekipy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły