Nowe obostrzenia od 28 listopada. Ferie zimowe w nowym terminie

Region

Na sobotniej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Od soboty szykują się zmiany w funkcjonowaniu galerii handlowych, ale to nie wszystko.

Premier Morawiecki zaznaczył na konferencji, że najbliższe tygodnie będą kluczowe dla zahamowania rozwoju pandemii. – Przed nami pewien okres, który nazywamy 100 dni solidarności. To dlatego, że jest wysoce prawdopodobne, że na koniec tego okresu będzie dostępna szczepionka. Nie wszyscy będą chcieli się zaszczepić, jednak duża część populacji zaszczepionej pozwoli szybciej przerwać łańcuch zakażeń – mówił na konferencji Morawiecki.

Premier odniósł się również do zbliżających się wielkimi krokami świat Bożego Narodzenia. – Przed nami okres Świąt Bożego Narodzenia, to moment w którym rodziny się spotykają. Dlatego chciałbym zaapelować żeby były to spotkania w gronie małych rodzin, tych z którymi mieszkamy – dodał.

Od przyszłej soboty będziemy mogli zrobić zakupy w centrach handlowych, jednak mają one działać w ścisłym reżimie sanitarnym. Handlowcy mają dbać o to, by w sklepach utrzymywane były ograniczenia w liczbie klientów. Rząd utrzymał również terminy niedziel handlowych. W grudniu wszystkie sklepy mogą być czynne 3 i 20 grudnia.

Nadal zamknięte muszą być restauracje, siłownie, kina i teatry. Tu rząd, mimo apeli przedstawicieli poszczególnych branż, postanowił utrzymać restrykcje do 27 grudnia.

To jednak nie jedyne zmiany. Jeśli chodzi o szkoły to nauczanie zdalne będzie kontynuowane do 23 grudnia. Przesunięte zostaną również ferie zimowe. W całym kraju ferie mają rozpocząć się 4 stycznia i zakończą 17 stycznia. To oznacza, że dzieci będą miały praktycznie miesięczną przerwę od nauki.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 22

22 odpowiedzi na “Nowe obostrzenia od 28 listopada. Ferie zimowe w nowym terminie”

 1. walić troli pisze:

  chamstwo trzeba tresować , powinni zwiększyć obostrzenia

 2. Apogeum pisze:

  Od 1 marca 2021 3 fala covid 19

 3. cdsda pisze:

  i bardzo dobrze, niech gówniarze siedzą w domu, tylko jeszcze zakaz przemieszczania się bez rodziców nalezy rozszerzyć na całe 24h

 4. Marta pisze:

  Pozostaje tylko wyjazd za granicę 🙂

 5. Mmm pisze:

  ***** ***

 6. yok pisze:

  Biedota pruszkowska nie jęczy, że źle?

 7. 😂🤣😂🤣😂 pisze:

  Jeszcze paca z n na końcu nic nie napisał . Czy mu telefon na Tworkach zabrali .

 8. firma kredytowa pisze:

  to strajki podpasek już się skończyły? jak mawiał towarzysz stalin – lepiej mieć przy sobie stado debili niż kilku mądrych . o mądrość was nigdy nie posądzałem 😉 ciekawe za co kupicie frykasy na stół świąteczny? zapraszam do firm pożyczkowych , właśnie podnieśli oprocentowanie ! wesołych świąt tępe dzidy

 9. Gościówna pisze:

  A biblioteki? Zamknięte – otwarte?

 10. paca pisze:

  Rzygać mi się chce kiedy cię widzę Morawiecki, uszy mi się wykręcają kiedy cię słyszę.
  100 dni solidarności ? Aż tyle ?
  Tak ale najpierw spałujemy i zagazujemy tych którzy się z nami nie zgadzają a potem, jak będą leżeli na betonie wyciągniemy rękę.
  Kiedy trzeba było szykować się na drugie uderzenie zarazy, o czym mówili wszyscy epidemiolodzy, ty zajmowałeś się lansowaniem Dudy. Teraz nie mamy służby zdrowia ale za to po przegranej Trumpa odzyskaliśmy prymat w rankingu na najgłupszego prezydenta.
  Ty masz swoją solidarność, ja mam swoją. Moja życzy twojej jak najgorzej.

  • 😂🤣😂🤣😂 pisze:

   Jednak zabrałeś paca z n końcu głos wycie znakomicie oddali ci telefon na Tworkach.

 11. KolosalnaRóżnica pisze:

  Bardzo dobra i rozsądna decyzja !
  To chyba jakiś cud, że w tym najtrudniejszym momencie właśnie teraz jest z nami pro-polski rząd Prawa i Sprawiedliwości. Powstają szpitale polowe, a co najważniejsze – są pieniądze na to !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły