Nowa lokalizacja punktu kontroli autokarów

Region

Zanim autokar z gromadą dzieci ruszy w wakacyjną drogę, warto poddać go kontroli technicznej. Dotychczas pruszkowska drogówka sprawdzała pojazdy przy Tesco w Piastowie. Punkt został jednak przeniesiony.

Wakacje w pełni. Dzieci i młodzież licznie uczestniczą w obozach i koloniach udając się w podróż autokarem. Do pokonania mają setki kilometrów, więc ważny jest stan techniczny pojazdu, którym będą się przemieszczać. Warto skorzystać z możliwości skontrolowania autokary. Dotychczas prowadzono je przy Tesco w Piastowie, ale w ostatnich dniach lokalizacjach uległa zmianie. Od 14 lipca punkt kontroli autokarów funkcjonuje na parkingu  przy ul. Kuchy, róg Powstańców Warszawy od strony torów WKD w Regułach.

W razie jakichkolwiek wątpliwości, co do stanu technicznego autokaru rodzice bądź opiekunowie mogą skontaktować się z policją. Zgłoszenia przyjmuje telefonicznie dyżurny powiatowej komendy w Pruszkowie. Funkcjonariusze sprawdzą stan techniczny pojazdu oraz stan trzeźwości kierujących. Dla każdego kierowcy zostanie przygotowana kopia protokołu potwierdzająca dokonany przegląd. W razie stwierdzenia nieprawidłowości policjanci podejmą działania przewidziane przepisami prawa wobec przewoźnika.

Na stronie www.bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić, czy autokar, którym planowana jest podróż, posiada aktualne badania techniczne i ważne ubezpieczenie OC.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.