Nocna i świąteczna pomoc medyczna w naszym regionie

Region

Od 1 marca nocna i świąteczna opieka zdrowotna nie jest już związana z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, do którego każdy z pacjentów jest zapisany. Osoba potrzebująca pomocy może zgłaszać się do dowolnie wybranej placówki udzielającej takie świadczenia. W naszym regionie są dwa zakłady opieki zdrowotnej, z którymi Narodowy Fundusz Zdrowia zawarł umowę. Może być ich więcej, ponieważ trwają jeszcze postępowania konkursowe.

Szczegółowy wykazy zakładów opieki zdrowotnej, z którymi oddziały NFZ zawarły umowy na udzielanie nocnej i świątecznej pomocy medycznej można znaleźć na stronie: www.nfz.gov.pl. Na razie w naszym regionie są dwa świadczące usługi nocnej i świątecznej pomocy medycznej: w Grodzisku Mazowieckim – Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Szpital Zachodni im. Jana Pawła II przy ul. Dalekiej 11 oraz w Pruszkowie – Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Pogotowie Ratunkowe przy ul. 3 Maja 56.

Nie jest powiedziane, że takich placówek nie będzie więcej, ponieważ trwają jeszcze postępowania konkursowe.

Warto przypomnieć, że pomoc udzielana w ramach świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej jest bezpłatna dla osób ubezpieczonych. Nie trzeba mieć na nią żadnych skierowań. Ponadto w ramach umów zawartych z NFZ, przysługują też zabiegi wynikające z kontynuacji leczenia, np. robienie zastrzyków.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.