Nielegalny imigrant z Reguł to obywatel Afganistanu

Reguły

W środę popołudniu w jednej z ciężarówek na terenie Parku Logistycznego w Regułach odkryto obecność obcokrajowca, który nielegalnie przekroczył granicę Polski ukrywając się w transporcie psiej karmy. Policji udało się ustalić jego tożsamość.

O tym nietypowym odkryciu informowaliśmy wczoraj. – Podczas rozładunku ujawniono osobę, która nielegalnie przekroczyła granicę Polski. Ustalamy w jaki sposób to się stało, kto to dokładnie jest. Czekamy na przyjazd tłumacza – mówiła nam „na gorąco” asp. Karolina Kańka z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Jak udało się ustalić pruszkowskim mundurowym, mężczyzna to obywatel Afganistanu. Funkcjonariuszom znane są też jego dane osobowe. – Mamy te informacje, ale oczywiście nie możemy ich zdradzić – zaznacza asp. Kańka.

Przesłuchany w tej sprawie został także kierowca ciężarówki. – To obywatel Serbii. Twierdzi, że nie  miał świadomości, że ktoś przebywa w tym transporcie – wyjaśnia przedstawicielka pruszkowskiej policji.

Afgańczyk prawdopodobnie jeszcze dziś zostanie przekazany straży granicznej.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.