Koniec koszmaru z ul. Czarnieckiego w Regułach

Reguły

Pobieranie opłat, blokowanie ulicy, nieudany „remont” czy odcinanie mieszkańców od utwardzonych dróg i zmuszanie ich do korzystanie z nieutwardzonych dziurawych ulic – tak w wielkim skrócie można opisać perypetie mieszkańców ulicy Czarneckiego w Regułach. Na szczęście ten koszmar dobiegł właśnie końca.

Przypomnijmy. O burzliwej historii ul. Czarnieckiego (pogranicze Reguł i Malich) pisaliśmy już w 2010 roku, gdy pojawiły się pierwsze blokady. Firma Graw-Bud-Lokal próbowała pobierać od mieszkańców opłaty  za przejazd przez należącą do niej drogę. Ta sama firma, która wcześniej z wielokrotnym naruszeniem prawa wybudowała osiedle, po czym dla uniknięcia odpowiedzialności i ciążących zobowiązań, postawiła się w stan likwidacji. Sprzedaży wybudowanych mieszkań właściciele Graw-Budu dokonali już pod szyldem kolejnej założonej przez siebie spółki, którą natychmiast po tym również zlikwidowali. Finalnie udało się jednak doprowadzić do odblokowania drogi.

Do tematu postanowili wrócić po 6 latach, gdy okazało się, że wierzyciele już zrezygnowali ze swoich roszczeń, a w procesie likwidacji nie udało się spieniężyć na ich korzyść własności gruntu pod ulicą Czarnieckiego. Następcy Graw-Budu wymyślili, że można na tym fakcie dodatkowo zarobić. Pierwszy pomysł polegał na próbie wyłudzenia od mieszkańców Czarnieckiego opłat za „utrzymanie ulicy”. Dla uwiarygodnienia żądań firma rozpoczęła, kabaretowy wręcz remont nawierzchni, w ramach którego zatrudnieni „fachowcy” praktycznie zdemolowali jezdnię na odcinku ok. 200 metrów, układając ją ponownie w sposób jeszcze bardziej nierówny i dziurawy, niż było to zrobione poprzednio. Gdy mieszkańcy osiedla widząc remontowe dokonania firmy zagrozili podaniem dewelopera do sądu za zniszczenie ulicy, ten postanowił zmienić front.

Negocjacje z deweloperem ciągnęły się latami. O ich pomyślnym zakończeniu poinformowała w swoich mediach społecznościowych wójt gminy Michałowice Małgorzata Pachecka. – Po wielu latach rozmów, i zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców ul Czarnieckiego w Regulach, podpisaliśmy akt notarialny z firmą Graw-Bud-Lokal S.A. Tym samym, gmina stała się właścicielem tej ulicy i będzie w przyszłości świadczyć usługi, tak jak robi to w przypadku mieszkańców pozostałych ulic w gminie – zaznacza Małgorzata Pachecka, wójt gminy Michałowice. – Ulica Czarnieckiego jest urządzona, znajduje się w niej również wodociąg oraz sieć kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Przy tej ulicy mieszka ok 300 osób. Kwota nabycia to 1,6 mln zł (grunt wraz z naniesieniami) – dodaje

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 13

13 odpowiedzi na “Koniec koszmaru z ul. Czarnieckiego w Regułach”

 1. Anonim pisze:

  Mieszkanka ul Zielonej , która wraz z innymi sąsiadami podobno zapłacili łapówkę, bo nie mogli podjechać do swoich posesji, ani kończyć budowy, na które mieliśmy legalne pozwolenia, niech napisze jaki wskazywali dostęp (faktyczny i prawny) do drogi publicznej. Jaka nazwa była tej drogi ?

 2. Nieźle pisze:

  Januszex ograł gminę jak i tzw polskie prawo.

 3. Anonim pisze:

  A kto dopuścił do takiej sytuacji, aby deweloper nie odsprzedał drogę gminie, za symboliczną złotówkę ?

 4. XYZ pisze:

  Czyli developer nie tylko nie poniósł kary za niezgodne z prawem działania i dręczenie mieszkańców, ale otrzymał nawet półtora miliona od gminy!? Tak się pasie i rozmnaża przestępców!

  • Anonim pisze:

   Na to wygląda ,jako mieszkanka ul Zielonej wraz z innymi sąsiadami zapłaciłam łapówkę, bo nie mogliśmy podjechać do swoich posesji, ani kończyć budowy, na które mieliśmy legalne pozwolenia. Zapora z betonowych elementów widoczna jest też na Googlach, na zdjęciach street wiew. Od strony ulicy Lazurowej miedzy bbudynkami Graw bud.

 5. Piotr pisze:

  Koszty wasze, zyski nasze xD

 6. Michał pisze:

  W ten sposób z nasze pieniądze wójt kupiła sobie 300 wyborców. Ludzi nieodpowiedzialnych, którzy kupili mieszkania bez sprawdzenia statusu prawnego (własnościowego) drogi. To zdanie nie tylko moje. Wielu mieszkańców gminy jest oburzonych tym obrotem spraw.

  PS. Moja subiektywna opinia to, że całe osiedle to slumsy, które odstają standardem od reszty gminy. Może to kwestia tej dziurawej, nierównej i wiecznie zastawionej samochodami ulicy potęguje to wrażenie… Czas pokaże czy to się zmieni.

  • MEGI pisze:

   To może „pan” napisze jaki jest ten standard Gminy… Ja nie uważam abym mieszkała w slumsach a wręcz przeciwnie, żałosne jest jednak to, że żyją wśród nas w tej Gminie tak małostkowi ludzie

   • Michał pisze:

    1.6M podzielone na 300 osób = 5333.33 zł na osobę. Kwota w kontekście budowy, remontu czy nawet posiadania domu nie jest duża. Każdy inny mieszkaniec gminy zapłacił co najmniej tyle za sam 1) projekt budowlany 2) przyłącze kanalizacyjne 3) przyłącze wodociągowe – a to tylko przykłady. W czym był problem zwłaszcza, że rzekomo był taki dramat życia tam – czemu mieszkańcy przez 15 lat sami tego gruntu nie przejęli? Jeżeli chodzi o różnice w standardzie – mamy na tych działkach domy zajmujące niewspółmiernie większy % niż przewidują MPZP co do zasady obowiązujące w gminie. Relatywnie bardzo duże domy, na małych działkach. Większość domów ma zaniedbaną elewacje, samochody sa zaparkowane na ulicy, że ciężko przejsc lub przejechać. Ogólnie wrażenie słabe.

  • Slums pisze:

   Michałku, najpierw do szkoły – bo sam jesteś slums (ubogi inaczej)

 7. Precz ze złodziejami z PO pisze:

  A dlaczego WPR24 nie informuje o zorganizowanych protestach antyrządowych jak to czynił z okazji tzw. „czarnych piątków” ???

  • Zapora. pisze:

   Masz rację , nie tylko nie informuje ale nakłada cenzurę na komentarze nie wygodne na tych złodzieji po niemieckich z PO.

   • hmm,.. pisze:

    PO prostu, nie pisali o zorganizowanej grupie przestępczej których guru zwany pierwszym sekretarzem zarządza z Nowogrodzkiej, to o innych też nie będą pisać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły