Niebezpieczne roboty na Prusa

Pruszków

W ul. Bolesława Prusa w Pruszkowie wymieniany jest odcinek kanału deszczowego. To w jaki sposób prowadzone są prace budzi niepokój mieszkańców. Robotnicy spożywają alkohol, a głębokie wykopy nie są w żaden sposób zabezpieczane.

Dokladnie chodzi o wymianę ponad 170-metrowego fragmentu kanału deszczowego o średnicy 500 mm. Roboty prowadzone są w ulicy Prusa na odcinku od Armii Krajowej w kierunku Kubusia Puchatka, na zlecenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Niestety mieszkańcy mają wiele zastrzeżeń… 

– To jest skandal! – mówi nam Krzysztof, który zadzwonił do naszej redakcji. – Prowadzę własną firmę w inżynierii sanitarnej od 20 lat i to co jest robione na Bolesława Prusa mnie przeraża. Firma, która to wykonuje nie przestrzega przepisów BHP. Nie mają kasków przy pracy! Nie zabezpieczają wykopów! Zgodnie z przepisami tam powinny stać barierki, a robotnicy zostawiają to tak, jak na zdjęciach ! Ludzie wyprowadzają tam psy, a co będzie gdy wpadnie do tego wykopu dziecko? – pyta czytelnik.

Jak relacjonuje Krzysztof pracownicy nie stronią też od… alkoholu. Z prośbą o wyjaśnienia w rej sprawie zwróciliśmy się do MPWiK. Czemu tak rażąco łamane są zasady BHP? Czy ktokolwiek nadzoruje teren gdzie prowadzone są prace? – Sprawa jest szczegółowo wyjaśniana. Niezależnie od tego wykonawca został wezwany w dniu dzisiejszym przez inspektora nadzoru do pilnego usunięcia wszelkich nieprawidłowości na terenie budowy. Jednocześnie podkreślam, że zgodnie z zapisami Art. 22. Ustawy prawo budowlane (Dz.U. 1994 nr 89 poz. 414) do podstawowych obowiązków kierownika budowy należy m.in. zapewnienie geodezyjnego wytyczenia obiektu oraz zorganizowanie budowy i kierowanie budową obiektu budowlanego w sposób zgodny z projektem lub pozwoleniem na budowę, przepisami, w tym techniczno-budowlanymi, oraz przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy – odpowiada Roman Bugaj, rzecznik prasowy MPWiK. 

Zapewniono nas, że po ustaleniu wszystkich istotnych faktów rzecznik prasowy skontaktuje się z nami ponownie. Zatem wrócimy do sprawy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.