Policjanci ostrzegają

Region

Pomimo wielu ostrzeżeń nadal dochodzi do kradzieży wartościowych przedmiotów pozostawionych w autach. Właścicielom samochodów policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie przypominają, że pozostawiając swój samochód, nawet na parkingu strzeżonym, czy też w garażu podziemnym należy pamiętać o przestrzeganiu kilku podstawowych zasad.

– Nie zostawiaj w samochodzie żadnych wartościowych przedmiotów, coraz częściej złodzieje kradną pozostawiony sprzęt elektroniczny np. laptopy, radia czy nawigacje satelitarne.
– Opuszczając samochód weź ze sobą kluczyki oraz dokumenty pojazdu.
– Zawsze zamykaj szyby i włączaj system alarmowy.
– Ty i inni lokatorzy budynków, w których są garaże podziemne kontrolujcie, kto wchodzi i wychodzi z klatki schodowej!
– Załóżcie dodatkowy zamek w drzwiach prowadzących z klatki schodowej do garażu podziemnego!
– Złodziej czeka na okazję!

Pamiętajmy, że właściwe zabezpieczenie naszego mienia uchroni nas przed przykrymi następstwami kradzieży.

Jeśli podejrzewasz, że doszło lub może dojść do przestępstwa, dzwoń pod numer 997 lub 112. Nie ulegaj panice, nie wystawiaj też siebie na ryzyko. Gdy zachowanie wydaje się po prostu podejrzane, zadzwoń pod numer policji i opisz to szczegółowo.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.