Najlepszy sposób na kaca?

Uncategorized

Z pewnością wielu z Was szuka panaceum na ból głowy i ogólne złe samopoczucie po całonocnej imprezie. Niestety przy mocnym kacu trudno znaleźć złoty środek, zwłaszcza gdy leczymy się domowym sposobem. Ale spróbujmy złagodzić te nieprzyjemne skutki.

Niektórzy twierdzą, że naturalne sposoby na kaca są tak samo skuteczne jak apteczne specyfiki. Inni zaś powiedzą, że to nieprawda. Jeszcze inni, że trzeba to po prostu przejść i już. Trudno znaleźć ten jedyny środek zwłaszcza, że na każdą osobę podziała coś innego. Redakcja WPR24.pl poszperała w internecie, popytała znajomych lekarzy oraz przyjaciół, by napisać o kilku pomysłach na kaca. Może pomoże, może złagodzi, a może nie zadziała. Ale spróbujcie! 

Tradycyjnym środkiem używanym jeszcze przez naszych dziadków i babcie to sok z kiszonej kapusty lub z kiszonych ogórków. Taki sok posiada wiele witamin (m.in. C) oraz ważnych minerałów, jak: wapno, żelazo i potas. Ten naturalny specyfik szybko nawadnia organizm, gasi pragnienie i w efekcie ma pomóc na kaca. 

Wiele osób jest bardziej nowoczesnych i radzi wypić dużo słodzonych napojów, zwłaszcza izotonicznych. Dlaczego? Posiadają witaminy, minerały, elektrolity, co sprawia, że nawadniają jak żaden inny specyfik. 

Kolejnym znanym sposobem jest sok z pomidorów. Zawiera potas, witaminy A, C i K. Przetworzony sok dostarczy nam też sporą ilość sodu. Podobno wystarczy tylko szklanka. 

Inni polecają zjeść szparagi, wypić kefir, spożyć zakwas buraczany, słyszeliśmy też rady aby po prostu przejść się na spacer, dużo pić wody, zjeść jajecznicę lub wziąć coś przeciwbólowego. Złotym pomysłem był też tzw. klin, czyli mówiąc żartobliwie „seta i jestem jak nowo narodzony”. Wydaje się jednak, że najlepszym lekarstwem jest picie z umiarem lub całkowite zaniechanie spożycia napojów wysokoprocentowych. 

A jakie są Wasze najlepsze sposoby na kaca? Podzielcie się nimi w komentarzach, być może oszczędzicie komuś bólu głowy, mięśni, mdłości i drżenia rąk. 

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.