Na świetlicę trzeba poczekać

Michałowice

Mieszkańcy Suchego Lasu muszą uzbroić się w cierpliwość. Budowa świetlicy przy ul. ks. Woźniaka nieco się opóźni. Wszystko przez brak chętnych.

W gminie Michałowice jest wiele miejsc do integracji mieszkańców. Cztery strefy rekreacji oraz świetlice pozwalają na organizowanie pikników, koncertów czy sąsiedzkich spotkań. Na tej liście ma się pojawić nowy punkt. Miejsce do integracji mieszkańców pojawi się również w Suchym Lesie. A co dokładnie ma powstać przy ul. ks. Michała Woźniaka? W tym miejscu planowana jest budowa świetlicy, której powierzchnia użytkowa wyniesie 90 mkw. W budynku znajdzie się sala wielofunkcyjna, kuchnia, zaplecze oraz łazienka. Teren wokół świetlicy również przejdzie przemianę: wybudowany zostanie plac zabaw i boisko do koszykówki. Całość uzupełnią alejki z ławeczkami oraz nowe drzewa i krzewy.

Gmina Michałowice pierwszy przetarg na budowę świetlicy ogłosiła w czerwcu. Postępowanie jednak unieważniono. Powód? Nie było chętnych na budowę. Władze Michałowic jednak się nie poddają. Poszukiwania wykonawcy prac budowlanych zostały wznowione. Kiedy poznamy wykonawcę prac? Jeśli znajdą się chętni, a ich oferty spełnią wszystkie wymagania to jest szansa, że przetarg zostanie rozstrzygnięty jeszcze w sierpniu. Co ciekawe urzędnicy z Michałowic nieco skrócili czas na wykonanie zamówienia. Pierwotnie budowa świetlicy i zaplecza miała trwać 8 miesięcy (szacowany termin zakończenia robót przełom lutego i marca). W nowym przetargu wyznaczono już konkretną datę zakończenia prac: to koniec grudnia bieżącego roku.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.