Mieszkańcy gminy Michałowice otrzymali medale za długoletnie pożycie małżeńskie

Michałowice

8 października br. Małgorzata Pachecka, wójt gminy Michałowice wręczyła medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Medale odebrało pięć par.

Medale, które są oficjalnym odznaczeniem prezydenta RP otrzymali Państwo:
Zuzanna i Andrzej Ceroniowie
Elżbieta i Andrzej Drążkiewiczowie
Bogumiła i Edward Lewandowscy
Grażyna i Adam Makowscy
Czesława i Andrzej Wiszniewscy

Spotkanie w urzędzie gminy, mimo ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa, było uroczyste i wzruszające. Dyplomy i kwiaty wręczali z Panią Wójt – Beata Rycerska, przewodnicząca Rady Gminy Michałowice oraz Jan Pędzich, przewodniczący Młodzieżowej Rady Gminy Michałowice.

Wszystkie odznaczone pary mają już 50-letni staż małżeński. Ich przepis na udane małżeństwo.

Pani Elżbieta Drążkiewicz zdradziła, że w przypadku ich małżeństwa jest to cierpliwość, silna wola i wzajemne kompromisy.

Małżeństwo to ukoronowanie przyjaźni, wzajemnej tolerancji, zgody. Jak się szuka miodu w garnku po popiele to się go nie znajdzie. Oczekujmy od małżeństwa tego, co za sobą niesie – powiedział Pan Andrzej Ceroń.

Uczucie to podstawa – powiedziała zaś Pani Grażyna Makowska. Musimy się też sobie wzajemnie podobać i z urody i charakteru. Do dnia dzisiejszego dostaję od męża kwiaty – dodała.

Podstawa to uczucie. Później pewne odstępstwa, wzajemne zrozumienie, bo przez 50 lat są w życiu różne trudne sytuacje – zdradziła nam Pani Bogumiła Lewandowska. Trzeba przemyśleć, pogodzić się i iść do przodu. Ważne jest też celebrowanie rocznic, ślubów, by przypominać sobie – dodała.

Ważne są także wspólne zainteresowania. Dla Państwa Wiszniewskich są to podróże zagraniczne. Obecnie, w dobie pandemii koronawirusa, niestety nie mogą poświęcać się swojej pasji, ale jeszcze zamierzają razem odwiedzić wiele zakątków świata. Podstawa to wzajemne zaufanie i nieustanna troska o drugą osobę – powiedziała Pani Czesława Wiszniewska.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.