Między ziemią a niebem

Region

Stowarzyszenie Jaspis realizuje program społeczny „Między ziemią a niebem”, nazwany również „Projektem Niezapomnianym”. Jego celem jest ofiarowanie Rodzicom po stracie Dziecka różnych form wsparcia m.in. psychologicznego, udostępnienie telefonu zaufania, książeczki terapeutycznej. Kolejną z nich jest utworzenie Grobu Dziecka Utraconego.

Taki Grób już powstał (znajduje się na cmentarzu na Żbikowie, na tyłach ołtarza głównego), od dłuższego czasu pełni funkcję nie tylko miejsca pamięci, ale stanowi również realne miejsce pochówku. Przed stowarzyszeniem jednak jeszcze postawienie finalnego nagrobka. – Osiągnięcie tego celu wydłużyło się ze względu na długi czas zbierania środków. Niestety, temat smutku, trudu życiowego, czy utraty dziecka jest o wiele mniej medialny niż wiele innych zbiórek. Środków jeszcze trochę brakuje, natomiast niezależnie od sytuacji planujemy na 15 października, czyli Międzynarodowy Dzień Dziecka Utraconego, zorganizować postawienie jeśli nie całego, to części nagrobka – szczególnie pionowej płyty nagrobnej – podkreślają przedstawiciele stowarzyszenia. Naszą zbiórkę można wesprzeć tutaj:

Dodatkowym elementem działań, w ramach edukowania społeczności lokalnej w zakresie przysługujących praw po stracie dziecka jest kampania społeczna.  – Już 15 października w Międzynarodowy Dzień Dziecka Utraconego zostanie odsłonięta wystawa na temat praw rodziców po stracie dziecka – zarówno w momencie straty, jak i później. Miejsce ustawienia wystawy zostanie podane niebawem – dodają organizatorzy.

Stowarzyszenie Jaspis w ramach swojego projektu, w partnerstwie z Fundacją Pod Wspólnym Dachem zapewnia również wsparcie psychologiczne. Oprócz jednej bezpłatnej wizyty indywidualnej u psychotraumatologa można uczestniczyć w całkowicie bezpłatnych spotkaniach kręgu wsparcia rodziców po stracie, prowadzonych przez specjalistów.

Najbliższe spotkania odbędą się w soboty: 16 października i 20 listopada o godz. 10:00 w siedzibie Fundacji (ul.Helenowska 3 w Pruszkowie, wejście wspólne do kancelarii parafialnej). Wystarczy po prostu przyjść i… pozwolić sobie pomóc.

Więcej informacji projekcie można znaleźć tutaj: http://jaspis.edu.pl/niezapomniany

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.