„Masa” może trafić na 10 lat do więzienia

Region

Jarosław Ł. (wcześniej Jarosław S.) ps. „Masa” były gangster grupy pruszkowskiej znów zasiadł na ławie oskarżonych. Zarzuty jakie usłyszał to m.in. wyłudzenia odszkodowań komunikacyjnych.

Sąd Okręgowy w Łodzi w miniony czwartek przeprowadził pierwszą rozprawę w procesie, w którym na ławie oskarżonych zasiada „Masa”. Usłyszał zarzuty korumpowania oficera policji, bo śledztwo dotyczyło również m.in. wielokrotnego udzielania korzyści majątkowych naczelnikowi wydziału wywiadu kryminalnego jednej z komend wojewódzkich policji w związku z pełnioną przez niego funkcją publiczną. Oskarżony jest również Zbigniew G. były naczelnik wydziału wywiadu kryminalnego jednej z komend wojewódzkich policji.

Lista zarzutów postawiona oskarżonym jest długa. To m.in. zarzuty wyłudzenia odszkodowań komunikacyjnych, ujawniania informacji niejawnych, składania zawiadomień o przestępstwach niepopełnionych i składania fałszywych zeznań, przywłaszczanie pieniędzy, zakup artykułów uzyskanych w wyniku czynu zabronionego oraz przyjmowanie korzyści majątkowych przez funkcjonariusza policji.

Jak podaje sąd ze względu na interes państwa oraz ważny interes uczestników postępowania rozprawy nie są jawne.

„Masa” w związku z zarzutami, a później oskarżeniami był aresztowany. W maju wyszedł z więzienia i odpowiada z wolnej stopy. Zastosowano wobec niego dozór policyjny.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 22

22 odpowiedzi na “„Masa” może trafić na 10 lat do więzienia”

 1. kik pisze:

  Przecież milicja, obecnie nie wiem dlaczego nazywana policją zawsze chroniła Masę, nawet nie reagowali jak na ulicy postawił rogatki i nikt mu obcy nie mógł przejechać obok jego domu,.. Milicjanci dostatnio żyli z takich przyjaźni, niektórzy z nich kupili działki i wybudowali okazałe domy,.. Jak napisali w artykule do tej pory dalej nic się nie zmieniło, milicja dalej współpracuje. Jak napisał ktoś wcześniej, nie byłoby mafii bez udziału służb wewnętrznych państwa.

 2. Antykomunista pisze:

  PiS musi działać bardziej zdecydowanie, jeśli dalej będzie okazywać strach przed mafią z PO(KO) wówczas wszyscy za to zapłacimy grubo !
  Zarzekali się że koniec z mafiami itp, tymczasem okazuje się że nadal „polskie” sądownictwo chroni przestępców i komunistów z PO(KO) !

  • tusknaprezydenta pisze:

   pis to zlodzieje i mafia

  • kik pisze:

   Antykomunista, nie wiem dlaczego nie zrozumiałeś że to właśnie PiS jest socjalistyczno/komunistycznym wymysłem, a całe zaplecze PiS to dawni funkcjonariusze służb zamieszani w afery FOZZ, Art-B i dziesiątki innych przekrętów.

 3. obecna... pisze:

  Świadek zawodowy zostanie bez pracy…

 4. Krzysztof pisze:

  Czyżby dupochron Pisu się skończył? Sam Leszek jako minister sprawiedliwości dał mu ochronę na nasz koszt! Pewnie teraz Ziobro mu pomoże 🥰

 5. Cuter pisze:

  O kim rozmowa o tępaku którego wylansowali na celebrytę.
  Swoją drogą za konfidencję już dawno powinien z chojakami tańcować ale widocznie taka mAFIA.

 6. Anonim pisze:

  Ten pan nadaje się na członka PO!!!

 7. karolina F. pisze:

  przecież żadna banda w polsce nie miała racji bytu bez nadzoru służ . UB czy SB były w stanie rozgnieść albo rozbić od środka każdą frakcję w przeciągu kilku miesięcy tak jak to było np. z „solidarnością” .mieli i mają nadal w tym swoje udziały finansowe .kto pamięta aferę „żelazo”? wyżej wymieniony to miś o bardzo małym rozumku czyli pożyteczny idiota jak mawiał lenin/stalin.zrobił swoje a teraz ma parasol i można mu nagwizdać 🙂 . przykre że media promują takich osobników , czyżby miały w tym udział??? a za kraty nie pójdzie dopóki ma coś do powiedzenia o możnych w naszym kraju.

 8. wawa pisze:

  Oceniacie człowieka któremu „Władza” stworzyła warunki do omijania Prawa i to nie za darmo.
  Oczywiście popełniał przestępstwa, tylko kto większe ?

 9. Viki pisze:

  Ktoś powinien zrobić mu „dobrze”

 10. Niereformowalny pisze:

  Po tym jak obrażał żonę Gołoty i się odgrażał że ją zniszczy wykończy itp już wiem że to napakowany tchórz

 11. Rado pisze:

  Dla mnie powinien dozywotnio wylądowac za kratami. To degenerat. Polska Spolecznosc go nie potrzebuje !

 12. Ten obcy pisze:

  Najgorszy sort. Pasożyt pierwsza klasa. Najpierw brylował jak nie ugięty gangus później jak zrobiło się ciepło to udał skruszonego „gangstera” a prawda jest taka że zawsze był miękka fajka. Później wykorzystywał swoją pozycję jako świadka i wyłudzał pieniądze od ludzi którzy nie chcieli być pomówieni. I te książki pełne fantazji… Nie pozdrawiamy do więzienia…

 13. Abadon pisze:

  Bandzior-celebryta , starego psa nie nauczysz nowych sztuczek. Od zawsze leniwy , niechętny do podjęcia legalnej pracy robi to co potrafi najlepiej , kręci wałki . Niech idzie za kratki , napewno ktoś rozpozna dawnego „masę” 🙂

 14. Anonim pisze:

  Nie będzie siedział, zapewne od początku współpracował z Policją co pozwoliło rozpracować „zorganizowaną grupę przestępczą”. Jarek dostanie medal a przy okazji przygarnie zajumany szmal. Brawo Jarek, tak trzymaj.

 15. Anonim pisze:

  rabieja PAN swego czasu.

 16. paca pisze:

  Policjanci często sami pochodzą z patologicznych rodzin – wiadomo kto to powiedział. Ale był rozkaz żeby krzyk podnieść to podnieśli.

 17. pruszkowianin pisze:

  Długiego pobytu w więzieniu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły