Mammobusy w powiecie pruszkowskim

Region

Nowotwór piersi to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek. Tymczasem wyleczenie raka jest możliwe – warunkiem jest jedynie wczesne jego wykrycie. Pomóc mogą w tym badania mammograficzne.

Rak piersi jest jednym z najczęściej występujących nowotworów złośliwych u kobiet. Drastyczny wzrost zachorowań występuje w przedziale wiekowym od 50 do 69 lat. Częściej zdarza się to u tych kobiet, które przeszły już menopauzę. Jednak z rakiem można wygrać. Ważny jest tu czas. Im wcześniej zmiany zostaną wykryte tym łatwiej i skuteczniej można je leczyć.

Mammografia to badanie umożliwiające wykrycie nowotworu piersi już we wczesnym stadium rozwoju. Badanie wykonywane jest przy użyciu promieni rentgenowskich, które pozwalają na zbadanie wewnętrznej struktury piersi. Wczesne wykrycie nowotworu pozwala na podjęcie odpowiednich działań i często prowadzi do całkowitego wyleczenia. Lekarze podkreślają, że profilaktyka w przypadku raka piersi jest bardzo ważna, ponieważ co roku rejestruje się blisko 5 tys. zgonów z powodu tej choroby.

Do badania nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Mammografia polega na zrobieniu czterech zdjęć rentgenowskich, całość trwa zaledwie kilka minut.

Kiedy i gdzie pojawią się mammobusy? Oto lista:
22 sierpnia, ul. Grodziska 12 w Brwinowie, w godzinach 9.00-17.00 (Medica Badania),
23 sierpnia, ul. Poniatowskiego 18a w Raszynie, w godzinach 9.00-17.00 (Medica Badania),
24 sierpnia, ul. Kraszewskiego 14/16 w Pruszkowie, w godzinach 9.00-17.00 (Medica Badania),
25 sierpnia, Aleja Powstańców Warszawy w Michałowicach-Wsi (przy UG), w godzinach 9.00-17.00 (Medica Badania).

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.