Kontrole autobusów przed wyjazdami na wakacje – gdzie i kiedy?

Region

Czas wakacyjnych wyjazdów tuż za pasem. Dzieci i młodzież wyruszą autobusami na kolonie. Masz obawy co do stanu technicznego pojazdu? Możesz to zgłosić policji, sprawdzą co trzeba. Punkt kontroli autobusów funkcjonuje w naszym regionie m.in. w Regułach przy ul. Kuchy.

Aby zapewnić bezpieczny dojazd do miejsc wypoczynku, a także późniejszy dojazd do domu policjanci skontrolują stan techniczny autobusów. Również w uzasadnionych przypadkach skontrolują stan trzeźwości kierowcy. W razie stwierdzenia nieprawidłowości policjanci podejmą działania przewidziane przepisami prawa wobec przewoźnika.

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie przypomina o działalności powiatowego punktu kontrolnego miejscowości Reguły na terenie parkingu przy ul. Kuchy (róg ulicy Powstańców) od strony torów WKD, który czynny jest codziennie od godziny 6.30. Każdy autokar, który przyjedzie, zostanie sprawdzony.

Jednocześnie na stronie www.bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić, czy autokar, którym planowana jest podróż, posiada aktualne badania techniczne i ważne ubezpieczenie OC.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie przyjmuje zgłoszenie kontroli pod nr tel. 22 60-46-213. Dzwoniąc tam można otrzymać również informacje o zasadach prowadzenia kontroli.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Kontrole autobusów przed wyjazdami na wakacje – gdzie i kiedy?”

  1. Kif pisze:

    A niech tylko któryś idiota zadzwoni i opóźni wyjazd mojego bombelka na wakacje to zniszczę na miejscu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły