Konkurs architektoniczny na Centrum Inicjatyw Kulturalnych w Komorowie

Michałowice

Komorów doczeka się w końcu domu kultury z prawdziwego zdarzenia. Władze gminy Michałowice podpisały umowę ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich na przeprowadzenie konukksu architektonicznego.

Mieszkańcy Komorowa od lat czekają na stworzenie w ich miejscowości miejsca do organizacji spotkań i wydarzeń kulturalnych. Wszystko wskazuje na to, że ich marzenie się spełni. We wtorek 17 września wójt gminy Michałowice Małgorzata Pachecka wykonała pierwszy krok zbliżający gminę do stworzenia w Komorowie Centrum Inicjatyw Kulturalnych.

Ten krok to podpisanie umowy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich, które wspólnie z gminą przeprowadzi konkurs na przygotowanie koncepcji architektonicznej budynku, w którym ma powstać CIK. – To jest umowa, która dotyczy, nie chce powiedzieć, że budynku bo budynek to za mało. Ale ośrodka, na który społeczność Komorowa czekała bardzo długo. Nie nazywam specjalnie tego miejsca domem kultury, chociaż ono będzie pełniło taka właśnie funkcję. Ale być może nie będzie jedynym budynkiem, który będzie miał taką funkcję w gminie Michałowice – zaznaczyła Małgorzata Pachecka, wójt gminy Michałowice.

Centrum Inicjatyw Kulturalnych ma powstać na terenie placu Markowiczów w Komorowie. — Chcemy to miejsce zagospodarować jak najlepiej, a jednocześnie oszczędnie. Chcemy by to miejsce nadal było placem Markowiczów i miało charakter wypoczynkowo-parkowy i dodatkowo kulturalny – mówiła Pachecka.

Dzięki konkursowi gmina wybierze najlepszy architektonicznie obiekt, który będzie wpisywał się w estetykę nie tylko samego placu, ale również Komorowa. Dodatkowo przestrzeń w nim dostępna zostanie idealnie dopasowana do potrzeb.

Harmonogram zakłada, że konkurs zostanie ogłoszony 7 października. Jego finał zaplanowano na 29 stycznia 2020 r. Co więcej gmina chce, jeszcze w tym samym roku zakończyć fazę projektową dla CIK.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Konkurs architektoniczny na Centrum Inicjatyw Kulturalnych w Komorowie”

 1. XYX pisze:

  Brawo, Pani Wójt! Wydawać by się mogło, że to były czcze obietnice przedwyborcze, a tymczasem realizuje Pani krok po kroku swoją wizję michałowickiej gminy. Super. A obiekt kultury z tak doskonałą lokalizacją to strzał w „10”. Biorąc pod uwagę status i aspiracje komorowian, założę się, że ten obiekt zaoferuje nam taki kontakt z kultura, jakiego raczej nie doczekamy się w pruszkowskim CDS-ie. Serdecznie Panią pozdrawiam. Już nie mogę się doczekać inauguracji 🙂

 2. KK pisze:

  Oby było coś ładniejszego niż w Pruszkowie. Ale to chyba nie trudno osiągnąć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły