WYNIKI: Centralne Mazowsze skazane na sukces?

Region

W sobotę, 19 lutego w podkowiańskim Pałacyku Kasyno odbyło się kolejne z cyklu spotkań promujących książkę Grzegorza Kostrzewy-Zorbasa „Mazowsze24”.

Książka Grzegorza Kostrzewy-Zorbasa jest zbiorem rozszerzonych i uzupełnionych publikacji ukazujących się w mazowieckiej prasie regionalnej, w tym również na łamach Gazety WPR i portalu WPR24.pl, z którymi w czasie ostatnich kilku lat autor ściśle współpracował.  

Znane i mniej znane miejscowości i miejsca na Centralnym Mazowszu, zagrożenia dla ładu przestrzennego i zrównoważonego rozwoju, pozytywne przykłady aktywności społecznej i obywatelskiej, możliwości, szanse i recepty na osiągnięcie sukcesu. Skarby Mazowsza, unikalne zespoły urbanistyczne, historyczne budowle, przykłady myśli technicznej, zasoby przyrody i kultury, dotychczasowy potencjał oraz kierunki i szanse rozwoju regionu, wszystko to znajdziecie Państwo w tej niewielkiej książeczce, która powinna stać się lekturą obowiązkową i dekalogiem szczególnie dla władz i działaczy samorządowych.

Autor książki, Grzegorz Kostrzewa-Zorbas jest dziennikarzem, politologiem, dyplomatą i samorządowcem. Był działaczem opozycji demokratycznej, redaktorem i kolporterem pism i wydawnictw drugiego obiegu i doradcą Solidarności. W okresie rządów Tadeusza Mazowieckiego, Jana Krzysztofa Bieleckiego i Jana Olszewskiego pełnił wysokie funkcje publiczne w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i Ministerstwie Obrony Narodowej. Był głównym negocjatorem umowy o wycofaniu z Polski wojsk radzieckich. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie i Uniwersytetu Georgetown w Stanach Zjednoczonych. Tytuł doktora stosunków międzynarodowych uzyskał  na Uniwersytecie Johnsa Hopkinsa w Waszyngtonie, gdzie był uczniem Zbigniewa Brzezińskiego. W minionej kadencji pełnił funkcję Przewodniczący Komisji Strategii Rozwoju Regionalnego i Zagospodarowania Przestrzennego Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Jest założycielem i prezesem Stowarzyszenia Ład na Mazowszu, organizacji skupiającej społeczników i samorządowców z 27 miejsco
wości Centralnego Mazowsza. Od roku 2010  pełni funkcję doradcy ds. Bezpieczeństwa Narodowego w kancelarii Prezydenta RP.

KONKURS: Dla pierwszych 3 osób, które 28 lutego (poniedziałek) o godzinie 09.00 prześlą maila z hasłem „MAZOWSZE24” na adres konkurs@wpr24.pl czekają książki „Mazowsze24” z autografem Grzegorza Kostrzewy Zorbasa.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.