Kolejny krok do rozbudowy szkoły

Raszyn

Gmina Raszyn ogłosiła przetarg na rozbudowę szkoły podstawowej w Ładach. Zgodnie z założeniami, ostatni etap prac powinien zakończyć się w lipcu 2018 roku.

W przypadku rozbudowy szkoły w Ładach problemy pojawiają się niemalże na każdym kroku. Inwestycja nie przebiega tak jakby życzyli sobie tego włodarze Raszyna. Wpływ na to miały problemy z projektantami. W sierpniu 2015 roku firma, która wygrała przetarg nie skończyła zadania. Pech chciał, że kolejna również nie wywiązała się ze zobowiązań. W tym przypadku zastosowanie ma powiedzenie „do trzech razy sztuka”.

Włodarze mieli gotowy projekt w rękach, ale z ogłoszeniem przetargu na rozbudowę placówki musieli poczekać. Wszystko przez nowelizację ustawy o zamówieniach publicznych i obawy o utratę dotacji. W końcu udało się przejść do kolejnego etapu. Gmina Raszyn ogłosiła przetarg na rozbudowę szkoły podstawowej w Ładach i na oferty potencjalnych wykonawców czeka do 12 września.

Inwestycja będzie realizowana etapami. Na początek planowanie jest wykonanie kotłowni dla starej i nowej szkoły. Następnie wybudowana zostanie nowa część z łącznikami. Nie zabraknie hali sportowej oraz sali wielofunkcyjnej z zapleczem. Wieńczyć dzieło będzie przebudowa starej części szkoły i adaptacja parteru domu mieszkalnego dla potrzeb placówki wraz z likwidacją piwnicy.

Przebudowa szkoły w Ładach pochłonie ponad 20 mln zł. Realizacja ostatniego etapu prac ma zostać zakończona do 30 lipca 2018 roku. Warto dodać, że rozbudowa placówki nie wiąże się z koniecznością zamykania budynku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.