Kolejna droga rowerowa w Pruszkowie

Region

Wkrótce ruszy remont ulicy Curie-Skłodowskiej na granicy Pruszkowa i Piastowa. Plan przewiduje, że z jednej strony powstanie ścieżka rowerowa.

Ścieżek rowerowych w Pruszkowie mamy jak na lekarstwo. Na pewno nie tworzą wygodnego systemu, dzięki któremu można by wygodnie poruszać się rowerem po mieście. Dlatego każdy kilometr dodatkowego odcinka jest dobrą wiadomością.

Już w czerwcu ma ruszyć remont ul. Curie-Skłodowskiej. Plan przewiduje położenie betonowej kostki na jezdni oraz budowę chodnika z jednej, i drogi rowerowej z drugiej strony. Obecnie nie ma praktycznie ani jednego, ani drugiego. Jedyny krótki odcinek chodnika jest położony wzdłuż osiedla Ogrody Piastowskie.

– Chodnik będzie po stronie piastowskiej, a droga rowerowa przy osiedlu – informuje Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa. – Droga rowerowa będzie przerwana na niewielkim odcinku. Powodem jest problem własności na jednej z działek – dodał.

Wyłoniono już wykonawcę prac. Będzie to firma MTJ Bogaccy. Kurzela przewiduje, że inwestycja zakończy się do końca roku. Miasto za remont zapłaci blisko 1 mln zł.

Terminu prac ma nie opóźnić przedłużająca się kwestia pozyskania funduszy na tę inwestycję. Jeszcze w środę wiceprezydent Kurzela informował nas, że otwarto koperty z ofertami w przetargu na kredyt. Dzień później okazało się, że przetarg ten miasto unieważni.

– Pojawiła się możliwość pozyskania części pieniędzy z wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska. To też pożyczka, ale na preferencyjnych warunkach. Jest mniejsze oprocentowanie na poziomie 3,5 proc. Jest również szansa na częściowe umorzenie długu – wyjaśnia Kurzela. Inwestycja natomiast jest niezagrożona, ponieważ płatność rozłożona jest na dwa lata.

Miasto ogłosi zatem nowy przetarg na kredyt komercyjny, ale na mniejszą kwotę. To pozwoli zaoszczędzić nieco pieniędzy.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.