Kolejna droga rowerowa w Pruszkowie

Region

Wkrótce ruszy remont ulicy Curie-Skłodowskiej na granicy Pruszkowa i Piastowa. Plan przewiduje, że z jednej strony powstanie ścieżka rowerowa.

Ścieżek rowerowych w Pruszkowie mamy jak na lekarstwo. Na pewno nie tworzą wygodnego systemu, dzięki któremu można by wygodnie poruszać się rowerem po mieście. Dlatego każdy kilometr dodatkowego odcinka jest dobrą wiadomością.

Już w czerwcu ma ruszyć remont ul. Curie-Skłodowskiej. Plan przewiduje położenie betonowej kostki na jezdni oraz budowę chodnika z jednej, i drogi rowerowej z drugiej strony. Obecnie nie ma praktycznie ani jednego, ani drugiego. Jedyny krótki odcinek chodnika jest położony wzdłuż osiedla Ogrody Piastowskie.

– Chodnik będzie po stronie piastowskiej, a droga rowerowa przy osiedlu – informuje Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa. – Droga rowerowa będzie przerwana na niewielkim odcinku. Powodem jest problem własności na jednej z działek – dodał.

Wyłoniono już wykonawcę prac. Będzie to firma MTJ Bogaccy. Kurzela przewiduje, że inwestycja zakończy się do końca roku. Miasto za remont zapłaci blisko 1 mln zł.

Terminu prac ma nie opóźnić przedłużająca się kwestia pozyskania funduszy na tę inwestycję. Jeszcze w środę wiceprezydent Kurzela informował nas, że otwarto koperty z ofertami w przetargu na kredyt. Dzień później okazało się, że przetarg ten miasto unieważni.

– Pojawiła się możliwość pozyskania części pieniędzy z wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska. To też pożyczka, ale na preferencyjnych warunkach. Jest mniejsze oprocentowanie na poziomie 3,5 proc. Jest również szansa na częściowe umorzenie długu – wyjaśnia Kurzela. Inwestycja natomiast jest niezagrożona, ponieważ płatność rozłożona jest na dwa lata.

Miasto ogłosi zatem nowy przetarg na kredyt komercyjny, ale na mniejszą kwotę. To pozwoli zaoszczędzić nieco pieniędzy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.