Kiermasz wielkanocny w „Kamyku”

Region

Choć do Wielkanocy są jeszcze trzy tygodnie, to już w najbliższą niedzielę 3 kwietnia będzie można poczuć przedsmak świątecznej atmosfery. Wszystko za sprawą kiermaszu wielkanocnego  „Popiół, kurza łapka i uźdawka – Wielkanocna huśtawka” organizowanego w Miejskim Ośrodku Kultury im. A. Kamińskiego w Pruszkowie przy ul. M. Zimińskiej-Sygietyńskiej 5.

Program kiermaszu, który odbywać się będzie w godz. 12.00–16.00, został tak przygotowany, by każdy znalazł coś ciekawego. Zaproszeni twórcy ludowi sprzedawać będą swoje wyroby artystyczne, m.in. palmy wielkanocne, kraszanki, pisanki i rożnego rodzaju ozdoby świąteczne. Będzie to też okazja do degustacji i kupna różnych produktów spożywczych regionalnych  producentów. Od tradycyjnego pieczywa, serów, wędlin, po miody.

Nie zabraknie też części artystycznej. Na scenie wystąpi Kapela Mazowiecka prezentując folklor muzyczny północnego i zachodniego Mazowsza. Urozmaicającym akcentem kiermaszu będzie również prezentacja bogatej tradycji i zwyczajów ludowych związanych z Wielkąnocą oraz sposobów ich kultywowania.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.