Karabiny z Milanówka w Muzeum Wojska Polskiego

Region

We wtorek do Muzeum Wojska Polskiego przekazano 7 sztuk broni palnej oraz amunicję z okresu I i II Wojny Światowej. Zabytkowe karabiny znaleźli funkcjonariusze z Milanówka w październiku 2007 roku.

Jesienią 2007 roku mundurowi z Milanówka otrzymali informację, że jeden z mieszkańców może posiadać w domu nielegalną broń palną. Policjanci natychmiast udali się pod wskazany w zgłoszeniu adres. Podczas przeszukania domu 29-letniego Stanisława K. ujawniono 6 karabinów, 1 karabinek i blisko 50 sztuk amunicji. Mężczyzna tłumaczył, że jest kolekcjonerem broni palnej, ale nie posiada wymaganych zezwoleń.

Odnalezione przedmioty zostały zabezpieczone, a sprawę Stanisława K. skierowano do sądu. Policjanci z Milanówka ustalili, że broń ma wartość historyczną. Po potwierdzeniu tego faktu funkcjonariusze skierowali wniosek do sądu o przekazanie przedmiotów do Muzeum Wojska Polskiego.

Po otrzymaniu postanowienia sądowego funkcjonariusze zajęli się organizacją uroczystości. We wtorek komendant komisariatu policji w Milanówku, podkomisarz, Jacek Kot przekazał 7 karabinów produkcji niemieckiej, angielskiej, francuskiej i austro-węgierskiej oraz 50 sztuk amunicji dyrektorowi Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, prof. dr. hab. Januszowi Ciskowi. Nowe eksponaty po konserwacji zostaną umieszczone w gablotach i udostępnione zwiedzającym.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.