Jest zwycięzca konkursu na koncepcję przedszkola w Regułach

Michałowice

We wtorek poznaliśmy najlepszy projekt złożony do konkursu architektonicznego na kampus edukacyjny w Regułach. Pierwszy element, czyli przedszkole, zaprojektuje firma MOC Architekci.

Siedem oddziałów przedszkolnych, minimalistyczna fasada, zielony dach, ogniwa fotowoltaiczne i drewniana elewacja – tak ma wyglądać nowe przedszkole w Regułach. Wizja projektantów z firmy MOC Architekci wygrała w konkursie organizowanym przez Gminę Michałowice i Stowarzyszenie Architektów Polskich. Dla pracowni to nie lada wyróżnienie, zwłaszcza że konkurencja również miała ciekawe pomysły.

W budynku przedszkola znajdzie się siedem sal dydaktycznych z zapleczem sanitarnym, sala do zajęć ruchowych , kuchnia, jadalnia, sala rekreacyjna oraz całoroczne patio. Na dachu budynku znajdą się panele fotowoltaiczne, dodatkowo wykorzystane zostaną pompy ciepła. Zaprojektowano również zielone dachy oraz naturalny zbiornik retencyjny.

Władze gminy nie wykluczają jeszcze drobnych zmian w projekcie m.in. powiększenie placu zabaw. Jednocześnie podkreślają, że na etapie projektowym nie będą chciały rezygnować z żadnych zaproponowanych przez projektantów rozwiązań.

– Nie mamy intencji rezygnowania z żadnych rozwiązań, które zostały zaproponowane. W konkursie była zdefiniowana kwota, którą przewidujemy, że mogłaby zostać przeznaczona i uchwalona przez radę gminy na realizację przedszkola. Wszystkie prace się w tej kwocie zmieściły. Ta praca również. Łącznie z zielonym dachem. Mam nadzieję, że wykonawca projektu podtrzymał ofertę, którą złożył – zaznacza Małgorzata Pachecka, wójt gminy Michałowice.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Jest zwycięzca konkursu na koncepcję przedszkola w Regułach”

  1. spa pisze:

    Michałowice idą jak burza 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły