Jadłodzielnia ruszy przed świętami

Pruszków

To już pewne. Dzięki mobilizacji wolontariuszy i ludzi dobrego serca, którzy przekazali datki i materiały na remont, pierwsza pruszkowska Jadłodzielnia zostanie uruchomiona w sobotę, 22 grudnia.

Jadłodzielnia to miejsce, gdzie każdy z nas może zostawić nadwyżkę jedzenia. Podobnie jak każdy będzie mógł tam przyjść i zabrać to, czego potrzebuje. Pomysł na stworzenie punktu takiej „wymiany” to rezultat zainteresowania ideą foodsharingu, czyli ratowania żywności. A jak wielki jest problem z jej marnotrawieniem, to widać w statystykach. Rocznie w naszym kraju do kosza trafia 9 milionów ton jedzenia. Wyrzucamy przede wszystkim pieczywo, warzywa, owoce oraz dania, które przygotowaliśmy w domu.

Dzięki Jadłodzielni te wszystkie produkty będą mogły wspomóc osoby w potrzebie. Zostawiając tam żywność spełnimy więc podwójnie dobry uczynek.

Pruszkowska Jadłodzielnia zacznie funkcjonować w najbliższą sobotę, 22 grudnia, o godz. 10.00. Będzie czynna przez cały okres świąteczny. Znajdziecie ją przy ul. Kraszewskiego, na terenie dawnej przychodni „pod Bocianem”, a obecnie dziennego domu pobytu dla seniorów.

A tu możecie śledzić postępy prac remontowych:

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Jadłodzielnia ruszy przed świętami”

 1. Gość pisze:

  Najczęstszymi gośćmi bedą ci którym nie chce się pracować

 2. Dr pisze:

  Może i super sprawa bardzo szczytny cel tylko będzie wysyp na Kraszewskiego tuptusiów, alkoholików i meneli

 3. a pisze:

  Super sprawa,ważne by pomóc głodnym,a nie wyrzucać

  • Anonim pisze:

   To zostawcie tez tam fajki wódkę i wina wtedy będzie sztos

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły