Dziura w jezdni? Zgłoś to!

Region

Nie trzeba biegać do urzędu, aby poinformować o dziurze w nawierzchni ulicy. Wystarczy mieć przy sobie telefon i zainstalować darmową aplikację LocalSpot.

Mieszkańcy m.in. Pruszkowa, Grodziska Mazowieckiego, Brwinowa, Nadarzyna, Raszyna czy Piastowa bez problemu będą mogli zgłosić dziurę w swojej drodze i nie tylko. Urząd otrzyma naszą informację w zaledwie kilka sekund. Wystarczy, że zrobimy zdjęcie, dodamy krótki opis i zgłoszenie dotrze do właściwego wydziału. Wszystko dzięki aplikacji LocalSpot.

Zgłoszenia nie muszą dotyczyć tylko i wyłącznie problemów z drogami. – Aplikacja ma w sobie ogromny potencjał i niesie ze sobą usprawnienie. Żyjemy w świecie smartfonów, gdzie praktycznie każdy posiada ten sprzęt. Możemy zgłosić praktycznie wszystko. Dziurę w drodze, źle zaparkowane auto, niebezpieczną budowę, akcje dewastacji, błąkające zwierzęta, zniszczona zieleń. Mamy podział na kategorie, co zapewne jest ułatwieniem – wyjaśnia Marta Modzelewska z Grupy BRM.

Z pewnością aplikacja jest dużym ułatwieniem, a zarazem pozwala zaoszczędzić czas. System sprawdził się już w Warszawie. – Aplikacja skraca drogę. Nie trzeba szukać kontaktu do urzędu, wystarczy mieć przy sobie telefon i otworzyć aplikację, która działa na zasadzie automatycznego wysłania na właściwy mail. W Warszawie ten system działa i sprawdza się. Dlatego też twórcy poszli o krok dalej i stworzyli system dla całej Polski. Zgłaszający może otrzymać informację zwrotną na temat rozwiązania sytuacji problemowej. To dobra platforma komunikacji z urzędem, która pozwala załatwić sprawę i zarazem ją monitorować – tłumaczy Modzelewska.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.