Czy w długi weekend było bezpiecznie na drogach?

Region

Policjanci podsumowali akcję „Bezpieczny Weekend – Boże Ciało 2019”, która rozpoczęła się 19 czerwca i potrwała do późnego wieczora 23 czerwca.

Kilka ostatnich dni to był czas wytężonej pracy dla policji. Kierowcy musieli liczyć się ze zwiększoną liczbą kontroli. Funkcjonariusze sprawdzali stan techniczny pojazdów, czy pasażerowie maja zapięte pasy, a dzieci są przewożone w fotelikach oraz czy kierujący są trzeźwi. Pod lupę brano również prędkość. Mimo to, doszło do wielu zdarzeń drogowych. Bo za bezpieczeństwo na drodze najbardziej odpowiedzialni jesteśmy my sami…

Pruszkowscy policjanci podsumowali miniony weekend. Jaki jest jego bilans? – Podczas tych kilku dni na drogach powiatu pruszkowskiego odnotowano 26 zdarzeń drogowych. Doszło do 25 kolizji i 1 wypadku, w którym ranna została jedna osoba – poinformowała podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

W powiecie grodziskim nie doszło do żadnego wypadku, ale były kolizje. – Odnotowaliśmy 12 kolizji i ani jednego wypadku. Zabrano dziewięć dowód za niewłaściwy stan pojazdów i zatrzymano czterech nietrzeźwych rowerzystów. W sumie przeprowadzono 151 kontroli, z czego 99 z nich zakończyło się mandatami. W pięciu przypadkach kierowcy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, co skutkowało zabraniem praw jazdy – podsumowuje st. asp. Sławomir Janowiec z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Maz.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.