Czas nauczycieli

Region

Ministerstwo Edukacji Narodowej chce sprawdzić ile czasu w pracy spędzają nauczyciele – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”. Część z nich będzie musiała notować w dzienniczkach czym zajmuje się w szkole.

Po zimowych feriach 8,5 tys. nauczycieli – na zlecenie Instytutu Badań Edukacyjnych – będzie musiało wypełnić ankietę, w której poinformuje czym się zajmuje w pracy i ile czasu poświęca na poszczególne działania. Kilkuset z nich zostanie zobligowanych do zapisywania na bieżąco – w specjalnych dzienniczkach – czynności, jakie wykonuje w szkolnych murach.

Ministerstwo chce dowiedzieć się ile czasu nauczyciele poświęcają pracy. Obecnie pensum wynosi 18 godzin. Nauczycieli obowiązuje 40 godzinny tydzień pracy, a wielu z nich uważa, że praca, jaką muszą wykonywać poza murami szkoły zajmuje akurat pozostałe 22 godziny. MEN jest odmiennego zdania, czego skutkiem była decyzja o dołożeniu nauczycielom dodatkowych 2 godzin pracy.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.