Chcą stworzyć Dzienny Dom Seniora

Michałowice

Władze Gminy Michałowice chcą stworzyć miejsce, w którym seniorzy będą mogli spędzać wolny czas. Wiele wskazuje na to, że placówka zacznie działać już na początku 2019 r.

Dzienny Dom Seniora ma powstać w Komorowie tuż obok stacji WKD, w budynku w którym do tej pory znajdowała się m.in. Stacja Tlenu. To budynek, którego właścicielem jest Warszawska Kolej Dojazdowa. – Wydzierżawiliśmy ten obiekt na 10 lat. Naszym zdaniem to idealna lokalizacja.  Położenie obiektu jest korzystne i łatwo do niego dotrzeć – zaznacza Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.

Skąd pomysł na stworzenie domu seniora? – Zdajemy sobie sprawę, że seniorów przybywa. Chcemy w jakiś sposób zagospodarować im czas. Taki ośrodek ma świetną perspektywę. Zwłaszcza, że poza normatywnymi godzinami pracy będzie służył również pozostałym mieszkańcom – odkreśla wójt. 

Jednak nim z obiektu zaczną korzystać seniorzy konieczny jest remont. A ten obejmie nie tylko wnętrze budynku, ale i jego elewacje. Prace remontowe mają zostać wykonane do końca listopada. Gmina już szuka firmy, która ma przeprowadzić remont. 

A co seniorzy znajdą w obiekcie? Placówka będzie działać w formie Dziennego Domu „Senior+” (gmina otrzymała dofinansowanie zarówno na remont obiektu, jak i jego działalność). Program ten jest skierowany głównie do samotnych seniorów lub tych z dotkniętych niepełnosprawnością. Jego celem jest wsparcie zarówno zdrowotne, jak i społeczne związane z aktywizacją osób samotnych. Seniorzy znajdą tu 8-godzinną ofertę usług od poniedziałku do piątku. 

O jakich usługach tu mowa? To m.in. możliwość skorzystania z zajęć ruchowych, oferty kulturalno-oświatowej czy terapii zajęciowej. Nie zabraknie tu miejsca na chwilę wytchnienia i zagłębienia się w lektury, bowiem w placówce ma działać klub z biblioteczką i prasą  – Piecze nad domem seniora będzie sprawował Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej – zaznacza wójt Krzysztof Grabka.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.