Była księgowa miała ukrywać dokumenty

Pruszków

Nietypowa interwencja pruszkowskich policjantów. W ubiegłym tygodniu mundurowi zatrzymali 46-letnią kobietę, która w swoim mieszkaniu miała bezprawnie przetrzymywać dokumentację uczniowskich klubów sportowych.

Kobieta pracowała jako księgowa, ale zobowiązania służbowe wygasły, nie miała więc prawa posiadać faktur ani innych dokumentów klubowych. Mimo to miała odmawiać ich zwrotu. – Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą uzyskali informację, że była księgowa uczniowskich klubów sportowych ukrywa dokumentację klubów, nie mając do tego żadnych umocowań prawnych. W trakcie czynności okazało się, że od września 2019 roku kobieta nie prowadziła już księgowości klubów i mimo wielokrotnych próśb zwrotu dokumentów w postaci faktur za 2018 rok, nie oddała ich i unikała kontaktu z prezesem – informuje podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Kiedy wraz z kobietą policjanci pojawili się w jej mieszkaniu 46-latka przyznała się do posiadania dokumentów, ale nie przyznała się do ich ukrywania. – W trakcie przeszukania zabezpieczono faktury klubów za 2018 rok. Kobieta została zatrzymana – wyjaśnia podkom. Kańka.

Byłej księgowej grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Była księgowa miała ukrywać dokumenty”

  1. raudik pisze:

    Za zabicie człowieka na przejściu dla pieszych kierowca nigdy nie został zatrzymany , a nawet po kilku miesiącach zaproszony do KPP Pruszków na rozmowę w sprawie.
    Podobno zechciał się tam nawet stawić / oczywiście w dogodnym dla siebie terminie /.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły