Bryndziak i Słowik skazani

Region

Andrzej Z. ps. Słowik został skazany przez Sąd Okręgowy w Warszawie na trzy lata więzienia. Marcin B. ps. Bryndziak, główny oskarżony w tej sprawie usłyszał wyrok 10 lat pozbawienia wolności.

Sąd Okręgowy w Warszawie nie miał wątpliwości co do winy 25 z 26 członków gangu pruszkowskiego, którzy odpowiadali w sumie za ponad 100 czynów. Głównym oskarżonym był Marcin B. ps. Bryndziak, jeden z tzw. kapitanów mafii. Świadkowie koronni zeznający w tym procesie, m.in. Jacek R. ps. Sankul oraz Jarosław S. ps. Masa, twierdzili, że 48-letni gangster stał na czele jednej z najgroźniejszych podgrup „Pruszkowa”.

Gang pruszkowski, przez ponad 10 lat był największą polską zorganizowaną grupą przestępczą. Zarządzał nim sześcioosobowy tzw. zarząd: Andrzej Z. ps. Słowik, Leszek D. ps. Wańka, Mirosława D. ps. Malizna, Ryszard Sz. Ps. Kajtek, Zygmunt R. ps. Bolo oraz Janusz P. ps. Parasol. Podlegali im kapitanowie, tacy jak Jarosław S. ps. Masa czy Marcin B. ps. Bryndziak, Sławomir F. ps. Fabian. Gang zarabiał miliony złotych na handlu narkotykami, napadach oraz na haraczach pobieranych od grup przestępczych z całej Polski.

MS/TVP Info

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 13

13 odpowiedzi na “Bryndziak i Słowik skazani”

 1. Ten obcy pisze:

  A co z Naszym pisarzem panem Jarosławem. Czekam na kolejną opowieść o prawilnym Jarku i złych kolegach..

 2. Prawilniak pisze:

  PDW!

 3. Daro pisze:

  szkoda ze nie obowiazuje kara smierci! To mafiozi wiec piach !

 4. skowron pisze:

  PO to jest dopiero mafia

 5. do Lolki pisze:

  raczej, ilu z nich miało powiązania z ówczesnym światem polityki, a jak wiemy, tamte lata przypadają właśnie na działalność rządu Unii Wolności, dziś PO

 6. LolitaToKobitaZnakomita pisze:

  ZASTANAWIAM SIĘ ILU POLITYKÓW Z PO-KO-TRZASK.-„NS” KRYJE SIĘ POD TYMI…PSEUDONIMAMI ?

  • pisssssss pisze:

   ciekawe kto pisowska mafie rozliczy
   sasin gdzie 70 baniek?

   • Pl pisze:

    Jesteś typowym oszlolomem TVN wypalił ci na płytce słowa sasin i 70mln

   • Jalka pisze:

    człowieku pomyśl trochę sam- poszły na przygotowanie wyborów -jak szykujesz imprezę i zapraszasz gości to masz wydatki przed imprezą a nie po wizycie gości zazwyczaj . Tak na marginesie popatrz i posłuchaj czasami Polską telewizję tak dla równowagi i zachowania zdrowego rozsądku i nie siej propagandy TVN-u. Myślenie ma przyszłość i naprawdę nie boli.

  • robot pisze:

   To ty zero ? Zastanawiaj się do us.anej śmierci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły