Brwinów: Pożar na ulicy Fabrycznej

Region

W jednym z domów przy ulicy Fabrycznej w Brwinowie wybuchł pożar, który strawił poddasze i niemalże całe wnętrze budynku. Mieszkającej tam czteroosobowej rodzinie udało się ewakuować na zewnątrz. Prawdopodobnie przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

Do zdarzenia doszło w dniu dzisiejszym, około 09.00. W akcji ratowniczej brało udział pięć wozów bojowych straży pożarnej: dwie zawodowe jednostki z Pruszkowa i po jednej ochotniczej z  Brwinowa, Biskupic i Żółwina. W Gaszenie zakończono po godzinie 11.00. Wstępne ustalenia wskazują, że do pożaru doprowadziło zwarcie w instalacji elektrycznej. Dom nie nadaje się do mieszkania, zerwania wymaga również dach budynku.

Burmistrz Arkadiusz Kosiński rozmawiał z poszkodowaną rodziną i przekaże 10 tys. zł z rezerwy budżetowej na pomoc pogorzelcom. Zasiłek poszkodowanym przekaże też brwinowski Środowiskowy Ośrodek Pomocy Społecznej. Na razie pogorzelcy zamieszkają u krewnych w sąsiednim budynku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.