Boisko zyskało oświetlenie

Nadarzyn

Kropka nad „i” została postawiona. Boisko w rejonie ulic Oliwkowej i Gruntowej w Wolicy (gmina Nadarzyn) zyskało oświetlenie.

Jesienny dzień, za oknem zapada zmrok, a godzina jeszcze wczesna. Wieczór wcale nie musi być nudny. W Wolicy warto postawić na aktywność! W październiku do użytku mieszkańców zostało oddane boisko w rejonie ulic Oliwkowej i Gruntowej. Niektórzy narzekali, że zbytnio się nim nie nacieszą, bo przyszła jesień. Ale wcale tak być nie musi. Zapewne wieczorami boisko będzie wypełnione miłośnikami piłki nożnej. Plac zyskał właśnie oświetlenie. – Zostało zamontowane w środę 22 listopada. Łącznie jest to sześć lamp, które w porze wieczornej oświetlają boisko i dzięki temu można swobodnie grać w piłkę – mówi nam Jacek Żukowski, radny Wolicy.

Boisko ma wymiary 30×62 m, jest wyposażone w nawierzchnię syntetyczną z trawy wysokiej. Cały teren jest ogrodzony i wyposażony w piłkochwyty. Jednak na tym nie koniec zmian w rejonie Oliwkowej i Gruntowej. – Teren zostanie zagospodarowany. Planowane jest wykonanie ścieżek, pojawi się siłownia plenerowa i plac zabaw. Chcemy, aby był to teren do rekreacji i wypoczynku. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Całość powinna być gotowa na wiosnę – podaje Żukowski.

Teraz miłośnicy piłki nożnej skupiają się na tym, aby aktywnie spędzać jesienne wieczory na boisku w Wolicy. – Można grać codziennie. Wystarczy zebrać grupę, przyjść i spędzić aktywnie czas. Dotychczas spotykaliśmy się w niedzielę z racji ograniczonego czasu. Teraz mamy oświetlenie i jest zupełnie inaczej. Oby tylko dobra pogoda utrzymała się jak najdłużej – wyraża nadzieję radny Wolicy.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.