Bilet Michałowiczanina

Michałowice

Już wkrótce ruszy sprzedaż biletów WKD, które pozwolą mieszkańcom swobodnie i tanio poruszać się wewnątrz gminy Michałowice, a w przypadku biletów okresowych, także poza jej granicami.

Dzięki nowej umowie podpisanej przez gminę Michałowice z WKD, przejazdy na linii Nowa Wieś Warszawska – Warszawa Salomea będą dostępne za symboliczne kwoty (już od 1,50 zł za bilet dla seniora/ucznia/studenta). Bilety zakupimy w dwóch wariantach czasowych: 12 i 19-minutowych. Za bilet normalny, zapłacimy odpowiednio: 2,50 zł (12 min) i 3 zł (19 min). To spora oszczędność względem ceny biletu 19-minutowego teraz (obecna cena to 4,10 zł). Co warte podkreślenia, to że bilet Michałowiczanina jest tańszy od najtańszego biletu 20-minutowego oferowanego w warszawskiej strefie 1 i 2 przez ZTM.

Mieszkańcy regularnie korzystający z kolejki, najczęściej przy dojazdach do szkoły lub pracy, kupują zazwyczaj bilety miesięczne lub kwartalne. Bilet miesięczny wg taryfy normalnej będzie dla nich tańszy o 40 zł, a bilet kwartalny wg taryfy normalnej o 90 zł.

Negocjacje z WKD zostały podjęte z inicjatywy mieszkańców gminy, którym od dawna zależało na łatwym i tanim poruszaniu się kolejką w ramach jej granic, jak również na tańszym dojeździe do pracy poza granice gminy – mówi wójt Małgorzata Pachecka. Cieszymy się, ze udało się wprowadzić tak dobre warunki. Wierzę, że dzięki tej umowie część mieszkańców będzie mogła zrezygnować z uciążliwych dojazdów samochodem. Dla wielu, tania możliwość poruszania się po gminie, pozwoli wreszcie skorzystać z bogatej oferty imprez oraz wydarzeń kulturalnych i sportowych.

Do skorzystania ze zniżek potrzebne będzie okazanie Karty Mieszkańca Gminy Michałowice, która przysługuje każdemu mieszkańcowi oraz jego dzieciom (by ją uzyskać wystarczy rozliczyć PIT w miejscu zamieszkania). Powiązanie Biletu Michałowiczanina z Kartą Mieszkańca pozwoli ograniczyć gminne dopłaty tylko do finansowania przejazdów jej mieszkańców. Być może ta atrakcyjna oferta zachęci niektórych mieszkańców do rozliczania podatków w naszej gminie, co pozytywnie wpłynie na budżet.

Cieszę się, że wypracowaliśmy wspólnie z WKD bardzo korzystne rozwiązanie dla naszych mieszkańców – mówi Małgorzata Pachecka, wójt gminy Michałowice – uzyskaliśmy najlepszą ofertę w ramach kwot, które obecnie przeznaczamy na ten cel. To naprawdę dobra wiadomość dla wielu osób: o potrzebie wprowadzenia takich biletów mieszkańcy mówili mi jeszcze na długo przed rozpoczęciem kadencji na stanowisku wójta. Cieszę się, że udało nam się doprowadzić do celu kolejną inicjatywę mieszkańców! Jednocześnie na karcie miejskiej ZTM można jeździć do Opaczy.

Konsekwentnie dążymy do wzrostu konkurencyjności kolei względem transportu indywidualnego, mając na uwadze zachęcenie jak największej liczby mieszkańców Gminy Michałowice do odbywania podróży z wykorzystaniem pociągów WKD – mówi Michał Panfil, prezes zarządu WKD sp. z o.o. – Szczególnie zależy nam na tym, aby mieszkańcy gminy, która z uwagi na specyfikę swojego położenia i rozległy obszar, mieli zapewniony dogodny, jednakowy dostęp do usług transportu zbiorowego oferowanego przez WKD – bez względu na miejsce, w którym chcieliby rozpocząć podróż, czy byłaby to Opacz, Reguły czy Nowa Wieś Warszawska. W każdym przypadku tego rodzaju podróż odbywać się będzie na relacji wewnątrzgminnej.

Bilety będą dostępne w kasach od 1 lipca 2020 roku a docelowo w przyszłości w nowych biletomatach i aplikacjach przeznaczonych do ich kupna.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.