Bezpłatna hipoterapia w Powiecie Pruszkowskim

Pruszków

Zwierzęta potrafią zdziałać cuda. Wiele metod terapii opiera się na bezpośrednim kontakcie człowiek-zwierzę. Nie inaczej jest w przypadku hipoterapii. Już we wrześniu będzie okazja do bezpłatnych zajęć w Pruszkowie.

Hipoterapia to jedna z metod rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Konie są niezwykle wdzięcznymi i cierpliwymi towarzyszami, zwłaszcza dzieci. Co może zdziałać taka terapia? Cuda! Kontakt ze zwierzęciem wspomaga rozwój samodzielności i wzmacnia poczucie własnej wartości. A fizycznie?

Koń daje wrażenie chodu ludzkiego – ruch jego grzbietu przekazywany miednicy jeźdźca jest taki sam, co prawidłowo kroczącego człowieka. To nauka chodzenia bez chodzenia. Ponadto podczas hipoterapii jest możliwość zmniejszenia spastyczności mięśni, jak również zahamowania nieprawidłowych, mimowolnych odruchów (np. przy mózgowym porażeniu dziecięcym). Dodatkowo terapia z koniem pomaga skorygować postawę ciała.

O zaletach zajęć hipoterapii napisano wiele publikacji. Teraz będzie można z niej skorzystać za darmo w ramach zajęć „Mały paraolimpijczyk” zorganizowanych przez Uczniowski Klub Sportowy, Szkołę Jazdy Konnej „Patataj”. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci z powiatu pruszkowskiego w wieku od 5 do 17 lat ze stwierdzonymi niepełnosprawnościami.

Zajęcia będą odbywać się w dniach 6-30 września, w środy i piątki, w godz. 15.00-17.30.
Projekt jest dofinansowany z budżetu Powiatu Pruszkowskiego. Więcej informacji oraz zapisy pod adresem biuro@patataj.com.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Bezpłatna hipoterapia w Powiecie Pruszkowskim”

  1. wesoły sanitariusz pisze:

    Dla zdrowych bezpłatna hipotermia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły