Bezpieczna podróż na majówkę

Region

Wielu rodaków na długi majowy weekend planuje odpoczynek poza domem. Na drogach wylotowych z miast pojawi się więcej policyjnych patroli, aby zadbać o bezpieczeństwo podróżujących.

Tak jak każdego roku podczas długiego majowego weekendu na drogach pojawi się zdecydowanie więcej patroli policjantów z drogówki. Będą oni kontrolować prędkość jazdy, stan trzeźwości kierowców, czy stan techniczny pojazdów. Ponadto będą sprawdzać, czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w specjalnych fotelikach. Po drogach będą również jeździć nieoznakowane radiowozy wyposażone w wideo rejestratory, które będą filmować piratów drogowych.

Kierowcy którzy wybierają się w daleką podróż samochodem powinni pamiętać o odpowiednim przygotowaniu pojazdu. Przed podróżą należy sprawdzić stan płynów eksploatacyjnych, stan oświetlenia i ogumienia. Ważne jest też, aby kierujący mieli przy sobie wszystkie niezbędne dokumenty jak prawo jazdy, dowód rejestracyjny czy ważną polisę OC. W przypadku dłuższej trasy pamiętać trzeba o robieniu postojów, które pozwolą na zregenerowanie sił i poprawę koncentracji.

Policja apeluje do kierowców o rozwagę za kierownicą, gdyż bezpieczeństwo na drogach zależy w znacznym stopniu od tych, którzy się po nich poruszają.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.