Będzie festiwal im. Wacława Kowalskiego w Brwinowie?

Region

Stanowisko w sprawie podjęcia działań zmierzających do zorganizowania Brwinowskiego Festiwalu Filmowego im. Wacława Kowalskiego podjęła jednogłośnie w środę 27 października Rada Miejska Brwinowa. Uroczysta LXX sesja rady poświęcona była w całości osobie wielkiego aktora Wacława Kowalskiego, który przez nad 40 lat był mieszkańcem gminy.

Sesję rady zwołano z okazji 20. rocznicy śmierci Wacława Kowalskiego. Specjalnymi gośćmi byli syn aktora Bartłomiej i wnuczka Olga. Postać odtwórcy słynnego Kazimierza Pawlaka z filmowej trylogii Sylwestra Chęcińskiego „Sami swoi”, „Nie ma mocnych” i ‘Kochaj albo rzuć” wspominał nie tylko Bartłomiej Kowalski, ale także radni i przybyli na sesję mieszkańcy Brwinowa. Dla wielu z nich ten wybitny aktor był nie tylko znaną z ekranów twarzą, ale przede wszystkim znajomym, sąsiadem i przyjacielem.

Obok wspomnienia postaci Wacława Kowalskiego, głównym punktem obrad było uchwalenie stanowiska rady w sprawie podjęcia działań zmierzających do zorganizowania festiwalu filmowego imienia tego zasłużonego mieszkańca Brwinowa. Po wniesieniu drobnych poprawek, radni przyjęli stanowisko jednogłośnie. Wykonanie stanowiska rada powierzyła burmistrzowi gminy i przewodniczącemu rady. – Ten projekt ma szansę stworzyć imprezę o renomie lokalnej, a być może krajowej – mówił przewodniczący Komisji Kultury, Oświaty i Sportu rady Dariusz Krzemiński. Andrzej Precigs, znany aktor i wiceprzewodniczący brwinowskiej rady, zapewnił zebranych o możliwości pozyskania poparcia środowiska filmowego i aktorskiego dla pomysłu zorganizowania festiwalu.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.