Będą wyły syreny – to tylko ćwiczenia

Region

28 maja w całym województwie zawyją syreny alarmowe. Będzie to test systemu ostrzegania o zagrożeniach uderzeniami z powietrza.

W ramach ćwiczeń RENEGADE/SAREX-19 na terenach powiatów grodziskiego i pruszkowskiego zostaną uruchomione sygnały alarmowe. Należy spodziewać się ich w przyszły wtorek. Syreny zawyją w godzinach 8.00-18.00. Dlatego uspokajamy wcześniej, nie ma powodów do obaw.

– Przeprowadzony zostanie trening systemu ostrzegania ludności cywilnej o zagrożeniach uderzeniami z powietrza – poinformowało grodziskie starostwo.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Będą wyły syreny – to tylko ćwiczenia”

 1. zas pisze:

  testy testy, a jak prawdziwa bomba strzeli to każdy oleje te sygnały. Ile można testować, co najmniej raz w tygodniu to gówno na straży wyje

 2. Kowal79 pisze:

  Cale te cwiczenia o kant d. rozbic smoro juz dwu, trzykrotnie system sam sie wlaczal i wyl przez dwie doby co pare godzin. Tak bylo np wPiadtowie, przy Al. Tysiaclecia.

 3. As pisze:

  ciekawe czy ktokolwiek wie co te sygnały oznaczają, co trzeba wtedy zrobić…

 4. f16 pisze:

  cos sie szykuje ze takie cwiczenia sie odbeda?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły