„Nie daj się złowić” – Mieczysław Hryniewicz

Region

Zarząd Transportu Miejskiego wspólnie z Komendą Stołeczną Policji ostrzega warszawiaków przed kradzieżami kieszonkowymi. W akcji biorą udział także znane osoby ze świata kultury i sztuki. Dziś przed „doliniarzami” ostrzega Mieczysław Hryniewicz.

„Kochani! Ja rozumiem, że przed świętami Bożego Narodzenia wszyscy myślicie o świątecznych sprawunkach i jesteście zabiegani. Sam często łapię się na tym, że w trakcie podróży komunikacją miejską „bujam w obłokach” i kompletnie nie zwracam uwagi na to co się dookoła mnie dzieje. Ale pamiętajcie – Nie ułatwiajcie kieszonkowcom ich pracy! Powrót do rzeczywistości dopiero przy kasie sklepowej, w trakcie poszukiwań skradzionego portfela może być dla was bardzo nieprzyjemny.

Żeby ustrzec się przed kradzieżą nie potrzeba wiele zachodu. Wystarczy mieć oczy dookoła głowy i pamiętać o kilku prostych zasadach. Proszę Was. Nie pozwólcie złodziejom spędzić świąt na wasz koszt”.

Mieczysław Hryniewicz to znany aktor filmowy i telewizyjny. Debiutował w 1973 r. w serialu telewizyjnym „Droga”. Pierwszą rolę filmową zagrał w „Zapisie zbrodni” Andrzeja Trzosa-Rastawieckiego z 1974 r. Największą popularność przyniosła mu postać Jacka Żytkiewicza, którego zagrał w kultowym serialu „Zmiennicy” Stanisława Barei. Użyczał również swojego głosu bohaterom bajek na płytach dla dzieci, był malarzem pokojowym, konferansjerem czy kierowcą dziesięciotonowej ciężarówki. Do telewizji powrócił dzięki serialowi „Na Wspólnej” jako Włodek Zięba.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.