7,3 mln zł trafi do WKD

Region

Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki oraz Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego podpisali dziś (10 listopada) umowę na dofinansowanie WKD.

Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup 14 nowych pociągów dla Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Nowy tabor zastąpi zdecydowaną większość pojazdów, które obecnie są wykorzystywane przez spółkę. Środki pochodzą z dotacji celowej budżetu państwa przeznaczonej na zakup i modernizację pojazdów szynowych w kraju.

Koszt zakupu nowych składów to blisko 282 mln złotych. Pierwsze pociągi powinny pojawić się na torach już w IV kwartale przyszłego roku. Pozostałe powinny trafić do spółki do końca 2012 roku. Pozostałe środki będą pochodzić z funduszu kolejowego i zewnętrznych źródeł finansowania.

Nowe składy mają być niskopodłogowe i dostosowane do podróży osób niepełnosprawnych, matek z dziećmi czy podróżnych z rowerami. Dodatkowo zostanie w nich zamontowany monitoring w celu podniesienia bezpieczeństwa pasażerów. W pociągach będą zamontowane automaty biletowe i nowe kasowniki.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.