600 kilometrów rowerem w jeden dzień. Dla Lenki!

Region

Ten niezwykły wyczyn ma pomóc zebrać fundusze na operację Lenki, 17-miesięcznej mieszkanki Pruszkowa. Roman Kaczmarczyk i Paweł Pieczka zamierzają w ciągu doby pokonać na rowerach 600 kilometrową trasę ze Śląska nad Bałtyk.

Czytelnicy WPR24.pl znają Lenkę z wielu publikacji na naszym portalu. Ta dzielna dziewczynka i jej równie dzielni rodzice walczą o to, aby Lenka mogła chodzić. A umożliwi to tylko bardzo kosztowna operacja, którą przeprowadzi światowej sławy amerykański ortopeda dr Dror Paley. To ostatnia deska ratunku. Polscy lekarze nie dają już dziewczynce żadnych szans na pełną sprawność.

Lenka urodziła się w grudniu 2017 roku z poważną wadą lewej nóżki. Ma wrodzone zwichniecie stawu kolanowego skrócenie kości uda i kości podudzia, dodatkowo stopę koślawo piętową i hemimelie II stopnia kości strzałkowej Lenka przeszła już skomplikowaną operację rekonstrukcji kolana i ustawienia stopy. – Po dziesiątkach gipsów, szyn i ortez oraz codziennej bolesnej i męczącej dla Lenki rehabilitacji okazało się, że operacja nie powiodła się, rehabilitacja poszła na marne, a lekarze rozłożyli ręce i okazali się bezradni wobec jej choroby – mówi pani Marlena, mama dziewczynki.

Do opłacenia operacji brakuje jeszcze ponad 200 tys zł. W pomoc dla Lenki włączyli się śmiałkowie ze Śląska. Wyruszą rowerami nad Bałtyk, aby zachęcić do wsparcia zbiórki na rzecz małej Pruszkowianki. – 31 maja wyruszam nad nasze polskie morze rowerem wraz Pawłem Pieczka. Rozpoczyna On swoją nową podróż wielomiesięczną w kierunku Kirgistanu. Chciałbym w ten sposób poruszyć sprawę pomocy dla malej dziewczynki Lenki Woźniak, która pragnie zrobić swój pierwszy krok. Aby tego dokonać potrzebne są pieniążki na operację. Nad morze chcę dotrzeć 1 czerwca. Czyli w jeden dzień. Data nie przypadkowa uśmiech na twarzy z okazji Dnia Dziecka bezcenny. Chętni na taką wyprawę również mile widziani. A Was wszystkich których znam, proszę o wpłaty na jej konto liczy się każda złotówka! – zaznacza Roman Kaczmarczyk.

Wspierać Lenkę możecie za pośrednictwem portalu Siepomaga.pl

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.