39 mln zł na inwestycje w Raszynie

Raszyn

Sprawdziliśmy jakie zadania znalazły się na liście inwestycji, które mają zostać zrealizowane w przyszłym roku. Lista jest dość długa, ale dominuje kilka pozycji.

Na początek garść ogólnych informacji o finansach gminy. Dochody gminy Raszyn oszacowano na 140,5 mln zł. Wydatki zaplanowano na kwotę 138,5 mln zł. W gminnym budżecie pojawiła się nadwyżka w wysokości 2 mln zł, którą urzędnicy przeznaczą na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów.

W przyszłym roku na inwestycje na terenie gminy Raszyn przeznaczono 29,6 mln zł. Prawie połowę z tej kwoty, bo niespełna 14 mln zł pochłonie piąta już faza projektu obejmującego uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w gminie Raszyn.

Kolejne kosztowne inwestycje to kontynuacja prac związanych z rewitalizacją budynku Austerii i jego adaptacją na potrzeby Centrum Integracji Społeczno-Kulturalnej oraz kontynuacja projektowania i budowy zintegrowanych tras rowerowych w ramach ZIT. Na Austerię gmina wyda łącznie prawie 3 mln zł, a na ścieżki rowerowe 6,6 ml zł. Natomiast planowana na przyszły rok przebudowa ulic Zacisze i Waryńskiego pochłonie 2,5 mln zł.

W budżecie na 2019 r. nie zabrakło również innych, ale za to mniej kosztownych inwestycji. Na projekt strażnicy w Dawidach gmina wyda 50 tys. zł, na zakup samochodu dla OSP Dawidy gmina „dorzuci” 41 tys. zł. Raszyńscy włodarze chcą również stworzyć projekt „Domu Spotkań” na osiedlu Nowe Grocholice (50 tys. zł) oraz przygotować projekt ogrodzenia parkingu przy ul. Starowiejskiej (20 tys. zł).

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “39 mln zł na inwestycje w Raszynie”

 1. Bolek pisze:

  Szkoda że wójt nic nie potrafi zrobić z Ukraińcami na ulicy jarząbka. Ulica obok jego posesji. W jednym hotelu 500 Ukraińców palą w piecu gumowcami i jest dobrze. Te jego inwestycje są śmieszne bo nie potrafi zapanować nad Ukraińcami …

  • Mieszkaniec pisze:

   Znamy wszyscy temat w raszynie… Ale wójt woli zajmować się Australia za 3 mln która nikomu nie będzie potrzebna. Dofinansowania do piecy są oczywiście dla tych co nic nie robią nic nie pracują bo musi być max 600 zł na osobę powyżej 1600 prawie nic się nie należy. Super gmina dla Ukraińców i meneli

 2. sołtys pisze:

  Ten projekt „domu spotkań” w Nowych Grocholicach za 50tyś pln to sami mieszkańcy przeznaczyli z budżetu sołeckiego, warunek że do marca 2019 będą podpisane umowy. Takie ustalenia zostały podjęte na zebraniu sołeckim.
  W przypadku braku powyższego sołectwo zagospodaruje środki na inny cel

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły