Zielone ściany powstaną w Piastowie

Piastów

Miasto Piastów ogłosiło przetarg na wykonanie systemu zielonych ścian. Zadanie obejmie też renowację i rozbudowę istniejącej pergoli.

Projekt zakłada założenie systemu zielonych ścian na terenie Piastowa, budowę zielonej ściany przy ekranach wzdłuż torów kolejowych przy ul. Szarych Szeregów. Zadanie obejmie też renowację i rozbudowę pergoli przy ul. Lwowskiej i budowę nowej zielonej ściany na budynkach Szkoły Podstawowej nr 3.

Przy ekranach akustycznych pojawią się trawy, krzewy i byliny, a na ekranie – roślinność pnąca. Pergola przy ul. Lwowskiej będzie zdemontowana. Na jej miejscu postawiona będzie nowa pergola składająca się z elementów drewnianych, gabionów ogrodzeniowych oraz stalowych kratek pod pnącza. Na szkole pojawią się rośliny wieloletnie – zielona ściana będzie umieszczona na stalowych podporach.

Na wykonanie zadania przeznaczono 90 dni. Oferty wykonawcy mogą składać do 14 września. Projekt będzie realizowany w ramach projektu „Utworzenie zielono-niebieskiej infrastruktury w Mieście Piastów”.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Zielone ściany powstaną w Piastowie”

 1. Gosc pisze:

  Dlaczego Panstwo nie wsluchujecie sie w glosy mieszkancow. Sa to spokojne ,zyczenia,uwagi ,sugestie. Czy tak trudno pochylic sie nad naszymi refleksjamy. My tu mieszkamy,zyjemy,utozsamiamy sie,a Panstwo lekcewaza nas. Odnosnie brudu na Osiedlach…Jezeli chodzi ,o osiedle Paderewskiego ,to ja tak nie uwazam .Piastowskie ulice,skwerki nalezace do Miasta pozostawiaja wiele do zyczenia .Nie generalizujmy wiec…

 2. Gosc pisze:

  Pytanie kto oczekuje tych zielonych instalacji. Obserwujemy,ze dotychczasowa zielen jest nie zawsze dogladana,przycinana. Mimo tych zaniedban ma sie calkiem dobrze.
  Mam wrazenie ,ze Piadtow boi sie powaznych inwestycji. Mieszkancy czekaja na basen . Bylaby to bardzo powazna inwestycja. Przykro,ze nie dostrzega sie pozytecznego przeslania takiej inwestycji Basen jest potrzebny i nie podlega to dyskusji. Pruszkow buduje kolejny i widzi potrzebe i sens takiego obiektu. A Piastow co….

 3. Piastowianin pisze:

  Zamiast tworzyć nowe może ktoś zajmie się już istniejąca zielenią miejską? Teren przy wiadukcie, park przy pętli Ogińskiego nie koszone od wiosny…

 4. Dr. Hackenbush pisze:

  Menele z Lwowskiej już się cieszą, że będą mogli chlać w eleganckim otoczeniu. Czy nikt nie zauważa tego towarzystwa które okupuje każdego dnia te okolice?!!??

 5. Neon pisze:

  Czy lokomotywa z parę baniek tez będzie elementem tego projektu? Ja pergolę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły