Bieg Chrztu Polski w Piastowie

Piastów

Przed nami trzecia odsłona tegorocznego Grand Prix Piastowskich Biegów Historycznych. 28 kwietnia odbędzie się Bieg Chrztu Polski

Grand Prix Piastowskich Biegów Historycznych to zawody biegowe, których celem jest nie tylko popularyzacja aktywnego spędzania czasu. To również sposób na zachęcenie uczestników do poznania ważnych wydarzeń historycznych.

Jeśli nie mogliście wziąć udziału w marcowym biegu nic straconego. Już 28 kwietnia odbędzie się Bieg Chrztu Polski. Jeżeli nie jesteście wprawionymi biegaczami to nie macie się czego obawiać. Dystans do pokonania to tylko 966 m. Tradycyjnie klasyfikacja biegów obejmie trzy kategorie wiekowe: U12, U16 i open – oddzielnie dla kobiet i mężczyzn. Start biegu dla kategorii U12 i U16 zaplanowano na godz. 10.00. Start biegu w kategorii Open – 10.45. Zapisy na bieg są dostępne tutaj.

Jeśli nie możecie pojawić się na biegu 28 kwietnia nic nie szkodzi! Kolejny bieg już 5 maja – Bieg Konstytucji 3 Maja (1791 m).

TERMINARZ BIEGÓW
Bieg Chrztu Polski (966 m) 28 kwietnia
Bieg Konstytucji 3 Maja (1791 m) 5 maja
Bieg Monte Cassino (1944 m) 19 maja
Bieg Mazurka Dąbrowskiego (1797 m) 14 lipca
Bieg Bitwy Warszawskiej (1920 m) 11 sierpnia
Bieg Solidarności (1980 m) 25 sierpnia
Bieg Obrońców Ojczyzny (1939 m) 15 września
Bieg Pamięci Powstańczej Warszawy (10 km) – 20 października
Bieg Niepodległości (5 km) – 10 listopada

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Bieg Chrztu Polski w Piastowie”

  1. Grzegorz pisze:

    Kiedy w końcu zaczną uczyć że nie było żadnego chrztu Polski. To Mieszko który był królem Polan przyjął chrzest, ale żeby było śmieszniej, co do daty tego chrztu nie ma zgody, co historyk to inna data. Polski wtedy jeszcze nie było, Piastowie wtedy podbijali tereny przyszłej Polski. Co nam dał chrzest, do tej pory musimy składać lenno Watykanowi, nie obroniło nas to przed krzyżakami. Po chrzcie teoretycznie Mieszko mógł wejść na salony ówczesnej Europy. Pytanie, czy z tego odpowiednio skorzystał zostawiam czytającym. W późniejszej Polsce proces chrystianizacji trwał setki lat, nie obyło się bez morderstw, rzezi, tortur, kradzieży ziem, poczynań podobnych do tych które znamy z chrystianizacji i nawracania na jedynie słuszną religię Indian i innych ludów. Nie wiem czy jest sens organizowania biegu pod mylnym tytułem. Po naszemu tzn. po słowiańsku, może to być bieg przypadający 20-26 kwietnia: Święto Drzew (Święto Zielonych Bogów)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły