Pokrzywdzeni okazali się sprawcami przestępstwa

Piastów

54-letnia kobieta wraz z 17-letnim synem poinformowali policjantów, że są ofiarami rozboju. Chłopak miał zostać pobity, a napastnicy dodatkowo ukradli im dokumenty i telefon. Prawda okazała się jednak inna…

Kilka dni temu 54-letnia mieszkanka Warszawy zgłosiła policjantom, że kilka dni temu w Piastowie ona i jej syn padli ofiarami rozboju. Z relacji wynikało, że kobieta wraz z synem zostali zaatakowani na stacji PKP w Piastowie przez czterech mężczyzn. 17-latek miał zostać pobity, a ona straciła dokumenty, pieniądze i telefon wart 5 tys. zł.

Syn potwierdził opis zdarzenia. Dodał, że sprawcy pobili go tak, że miał posiniaczone nogi, plecy i podbite oko.

Funkcjonariusze dokonali szeregu czynności mających na celu ustalenie sprawców rozboju. Wszystkie zebrane przez policjantów informacje poddawały w wątpliwość wersję przedstawioną przez pokrzywdzonych. – Zgłaszający nie byli nawet we wskazanym dniu w Piastowie. Jak się okazało, całe zdarzenie zostało przez nich zmyślone. Kobieta owszem posiadała telefon komórkowy o wartości około 5 tysięcy złotych, ale pożyczyła go synowi, a ten go zgubił. Chcąc mieć usprawiedliwienie dla pracodawcy, wymyślili zdarzenie i postanowili złożyć zawiadomienie na policji. W ten sposób kobieta chciała uniknąć odpowiedzialności za utracony telefon – informuje asp. sztab. Monika Orlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Teraz kobiecie grozi odpowiedzialność karna za fałszywe oskarżenie oraz złożenie fałszywego zawiadomienia. 17- letni syn także odpowie za fałszywe oskarżenie. Oboje zostali już przesłuchani przez prokuratora i przyznali się do popełnienia przestępstw. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie. Za składanie fałszywych zeznań grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 9

9 odpowiedzi na “Pokrzywdzeni okazali się sprawcami przestępstwa”

 1. hmm,.. pisze:

  Czy policjanci poszukali telefonu w lombardach, pewnie nie tylko zaginiony telefon tam znajdą,.. ostatnio widziałem w jednym z lombardów perfumy skradzione z Rossmana,.. Policjanci mogą się wykazać, ale honor im nie pozwoli, większość lombardów to działalność byłych milicjantów lub agentów „specjalnych”.

 2. Atodobre pisze:

  Elektorat pisu i widownia polsatu w jednym

 3. Anonim pisze:

  Jakie mózgi hahahahahahahhahahhahahahahhahahahahahha

 4. Kaczuszka pisze:

  Typowi wyborcy POpaprańców , kłamać , kraść , kombinować – brawo !

  • Olo B. pisze:

   Typowi wyborcy PISu, bezmózgowce.

   • Valknut pisze:

    Raczej wyborcy od Tuska,ryba psuje się od głowy ha ha

    • J.A.N. pisze:

     A może wyborcy Konfederacji?
     A na poważnie: ciągłe czepianie się PO to syndrom odstawienia PiSu? Czy naprawdę wszędzie trzeba wrzucać politykę? Komentarze stają się monotematyczne.

    • Anonim pisze:

     W sensie że oni prowadzą firmę i wybrali Tuska bo oni chcą być mniej okradani przez państwo? Nie wyglądają na takich. Raczej wyborcy PiSu co jak im Tusk nie dał w nadmiernym i niepotrzebnym socjalu to stwierdzili że i tak im się te pieniądze należały.

 5. Pirx pisze:

  Głupich nie sieją

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

jacuzzi ogrodowe