Zdrowia w Nowym Roku! Akcja bezpłatnej mammografii.

Pruszków

W styczniu odbędzie się akcja bezpłatnej mammografii. Mobilne pracownie, w których będzie przeprowadzane badanie, będą ustawione na terenie powiatu pruszkowskiego.

Rak piersi to najczęściej wykrywany nowotwór wśród kobiet. Dlatego też tak ważna jest profilaktyka – regularne badania. Jednym z nich jest mammografia. To bezbolesne i nieinwazyjne badanie pomaga wykryć raka.

Akcja przeprowadzania badań mammograficznych odbędzie się na terenie powiatu pruszkowskiego. Mammografię w ramach NFZ w mobilnych pracowniach będą mogły zrobić panie w wieku 50-69 lat (urodzone w latach 1973-1954), które są ubezpieczone, ale także przez ostatnie 2 lata nie miały przeprowadzanego takiego badania. Są do niego uprawnione też panie, które są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie, mutacje genowe itp.).

Mobilne pracownie będą dostępne:

– 23 stycznia, w godz. 14.00-16.45 w Piastowie, przy markecie Kufland, ul. Warszawska 3,
– 25 stycznia, w godz. 11.00-17.15 w Pruszkowie, przy Centrum Kultury i Sportu, ul. Bohaterów Warszawy 4,
– 26 stycznia, w godz. 10.00-16.00 w Raszynie, przy hali sportowej, ul. Sportowa 30.

Badania można wykonać w każdej lokalizacji, bez względu na miejsce zamieszkania. Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. W programie nie mogą wziąć udziału pacjentki, u których wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe.

W przypadku wykrycia nieprawidłowości udział w programie zapewnia szybką ścieżkę diagnostyki i leczenia. Dzięki stałemu monitoringowi usprawniamy kontakt z placówkami prowadzącymi dalszą diagnostykę i przyspieszamy ewentualne konieczne leczenie.

Aby wziąć udział w badaniu, należy wcześniej się zarejestrować pod nr tel. 58 666 24 44 , 22 338 19 60 lub przez formularz. Aby zweryfikować uprawnienia do badania, będzie potrzebny dowód osobisty.

Więcej informacji o mammografii i Programie Profilaktyki Raka Piersi znajdziecie tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.