Zatrzymali podpalacza

Aż 13 zarzutów zniszczenia mienia usłyszał 21-latek zatrzymany przez mieszkańców i przekazany policji. Młody mężczyzna w trakcie ostatnich miesięcy spalił m.in. 27 pojemników na odpady, uszkodził lokal użytkowy i dwa samochody.

We wrześniu i listopadzie do pruszkowskiej komendy wpłynęło kilkanaście zgłoszeń dotyczących podpaleń śmietników na terenie Pruszkowa. Mundurowi prowadzili czynności, które miały doprowadzić do ustalenia sprawcy podpaleń.

W miniona środę 23 listopada już przed godziną 23.00 doszło do kolejnego podpalenia, tym razem przy ul. Prusa. Policjanci, którzy przybili na miejsce zastali tam dwóch mężczyzn, którzy zatrzymali 21-letniego podpalacza. Okazał się nim podejrzewany o dokonywanie tego rodzaju czynów w ostatnim czasie, mieszkaniec Pruszkowa.

We wrześniu na ul. Dobrej i Wojska Polskiego podpalił łącznie 7 kontenerów na odpady, a w listopadzie dokonywał tego na ul. Wróblewskiego, Prusa, Wojska Polskiego Niepodległości, Kubusia Puchatka Armii Krajowej i Powstańców. W wyniku wzniecanego przez niego ognia powstały duże straty. – Całkowicie lub częściowo spaleniu uległo ponad 27 pojemników na odpady, tym samym uszkodzeniu uległy, w niektórych miejscach pomieszczenia oraz wiaty śmietnikowe. Co więcej, pożary spowodowały uszkodzenia dwóch pojazdów, które były zaparkowane blisko palących się pojemników oraz konstrukcji garaży i lokalu użytkowego. Łącznie starty oszacowano na ponad 150 tysięcy złotych – informuje kom Karolina Kańka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Zebrany przez pruszkowskich policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 21-latkowi łącznie 13 zarzutów dotyczących uszkodzeń mienia poprzez podpalenia. Za zniszczenie mienia kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Na pochwałę zasługuje wzorowa postawa mężczyzn, którzy ujęli na miejscu zdarzenia 21-latka.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Zatrzymali podpalacza”

 1. olo pisze:

  spalić mu rękę .

 2. robot pisze:

  Skoro tak go fascynują śmietniki powinien dodatkowo dostać nieodpłatną pracę przy ich opróżnianiu

 3. CR Piastów pisze:

  Być może ten sam debil, podpalił altankę śmietnikową w Piastowie przy Dąbrowskiego.
  Wtedy spaliła się cała altanka.
  Uszkodzeniu wtedy uległy dwa samochody.
  Ktoś widział z balkonu gościa, co rozlewał coś (zapewne łatwopalnego) i zaraz potem podpalił śmietnik i uciekł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły