W majówkę startuje Pruszkowski Rower Miejski

Pruszków

Wypożyczalnie Pruszkowskiego Roweru Miejskiego w Pruszkowie działają już od kilku sezonów. W tym sezonie inaugurację PRM zaplanowano na majówkę.

Jeśli nadchodzącą majówkę planujecie spędzić w domu, to może warto czas wolny spędzić na wycieczce rowerowej? Jeśli nie macie swojego jednośladu to nic straconego. Wypożyczalnie Pruszkowskiego Roweru Miejskiego zaczną działać już w majówkę.

W tym roku w Pruszkowie pojawią się rowery IV generacji. Rowery IV generacji to z pozoru zwykłe rowery miejskie, nie wymagają one jednak specjalnych stacji dokujących, do których trzeba podpinać rowery III generacji. Stacje będą wyposażone w pasywne stojaki, pozbawione elementów mechanicznych koniecznych do dokonania zwrotu roweru. Pasywny stojak ma za zadanie porządkować przestrzeń i ułatwić użytkownikowi pionowe i stabilne zaparkowanie roweru. Rowery automatycznie przesyłają do dostawcy informacje o swoim położeniu. Są też lepiej skonstruowane, a więc powinny dłużej służyć użytkownikom i być bezpieczniejsze.

Do dyspozycji mieszkańców będzie 78 jednośladów IV generacji, które można wypożyczać na 13 stacjach ulokowanych na terenie miasta:
Rejon stacji WKD Pruszków.
ul. Plantowa na osiedlu Staszica.
Park Mazowsze.
Dzielnica Gąsin – skrzyżowanie ul. Promyka i ul. Robotniczej.
Teren stadionu Znicza przy CKiS
Dzielnica Ostoja – placyk na Ostoi w rejonie ul. Zdzisława.
Rejon PKP – przy ul. Kościuszki.
Rejon PKP – Parking przy ul. Waryńskiego.
Park Żwirowisko.
ul. Gałczyńskiego, róg ul. Zimnej.
Aleja Niepodległości ul. Chopina.
Park przy ul. Mickiewicza.
Spacerowa – Malichy.

Jakie są zasady wypożyczenia PRM? Okres wynajmu roweru przez jedną osobę nie może przekraczać 12 godzin bez przerwy. Pierwsze 20 minut korzystania z roweru będzie bezpłatne. Wypożyczenie roweru ponad 20 minut będzie wiązało się z wniesieniem opłaty wg cennika:
od 21 do 60 minut – 1 zł,
od 61 do 120 minut – 3 zł,
od 121 do 180 minut – 5 zł,
od 181 do 240 minut i każda kolejna godz. – 7 zł.

Opłaty za wypożyczenie roweru sumują się.
Opłata za przekroczenie 12 godzin wypożyczenia 200 zł.
Opłata za zwrot poza stacją 500 zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “W majówkę startuje Pruszkowski Rower Miejski”

  1. Smmsmks pisze:

    Koło ronda na Działkowa/Akacjowa był pas zieleni że sporymi drzewkami – przyjechali, wycięli drzewka, ułożyli kostkę – miał być parking na miejskie rowery – od tamtej pory ani zieleni, ani rowerów… Ale beton został…

  2. Ramik pisze:

    Super. Proszę Włodarzy o rozważenie wydłużenia sezonu. Kwiecień-listopad.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły