Święto kolorów w Parku Anielin

Pruszków

Do kalendarza imprez plenerowych w okolicy na trwale zapisały się wydarzenia pod szyldem „Święta kolorów”. Już jutro święto kolorów odbędzie się w Pruszkowie

Holi (Święto kolorów) to hinduistyczne święto radości i wiosny. Obchodzi się je przede wszystkim w Indiach Nepalu i innych regionach świata, głównie wśród Hindusów lub osób pochodzenia indyjskiego. Święto rozpoczyna się przy ognisku Holika, gdzie ludzie zbierają się żeby śpiewać i tańczyć. Następnego dnia rano odbywa się karnawał kolorów, uczestnicy odgrywają pościg polegający na wzajemnym obrzucaniu się kolorowym proszkiem i wylewaniu na siebie kolorowych farb z wodą, podobnie jak podczas polskiego śmigusa-dyngusa.

Święto Holi ze względu na swój radosny charakter zyskało popularność na całym świecie. Obchodzi się je m.in. w Azji czy Europie. Od kilku lat

Holi Święto Kolorów od kilku sezonów wakacyjnych odbywa się na terenie naszego regionu. Już 12 maja  barwna impreza zawita do Pruszkowa. Tego dnia, w godz. 15.00-17.30 Park Anielin zamieni się w centrum dobrej zabawy, radości i kolorów. Oprócz kolorowych proszków i świetnej zabawy nie zabraknie DJ, który zadba o oprawę muzyczną.

Start: 12 maja , godz. 15.30
Miejsce: Park Anielin
Wstęp wolny

 

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.