W Warszawie płonie centrum handlowe przy ul. Marywilskiej 44. Z ogniem walczy kilkadziesiąt zastępów straży pożarnej. Konstrukcja dachu uległa zawaleniu.

Ogień w obiekcie pojawił się w około godz. 4.00. Około 7.30 pożar został opanowany, ale akcja gaśnicza trwa nadal. – W działaniach zaangażowanych (stan na godz. 7.30) jest 58 pojazdów i ok. 180 strażaków, w tym specjalistyczna grupa ratownictwa chemiczno-ekologiczego (SGRChem).Na miejscu akcji obecny jest komendant główny PSP nadbryg. dr inż. Mariusz Feltynowski wraz z grupą operacyjną, komendantem wojewódzkim i miejskim PSP. SGRChem monitoruje atmosferę. Do działań wykorzystano również robot gaśniczych Colossus (zdalnie sterowany pojazd do gaszenia pożarów i likwidacji zagrożeń CBRNE) – informuje Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Pożar jest ogromny. Ogień objął ponad 80 proc. hali. Strażacy nie mają informacji o osobach poszkodowanych. Akcja jest trudna, ponieważ w hali znajdowały się materiały łatwopalne. Akcja gaśnicza potrwa jeszcze kilka godzin.

Za film dziękujemy Wawa Hot News 24

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 8

8 odpowiedzi na “Płonie hala przy ul. Marywilskiej 44 [FILM i FOTO]”

 1. Xxx pisze:

  Czytam artykuł, Wietnamka miała 8 stoisk i wszystkie uległy spaleniu, zostało jej 100 zł na życie. Samego czynszu płaciła ok. 70 tys zł, wczoraj był normalny dzień handlowy i co nic nie zarobiła? Czy to normalne, skoro jest tak źle to może robota na etacie byłaby rozwiązaniem? Zapewne kiedyś przeczytamy, że mafia wietnamska oszukując wszystkich, prała miliony lewych euro i walizkami wywoziła z kraju. Typowy słup ktory odrabia koszty przerzutu do Europy i tyle.

 2. Cecyl pisze:

  Pali się to pali. Po co drążyć? Spali się, wybuduje się osiedle Maryvilla Hot Village, sprzeda na pniu i za rok nikt nie będzie pamiętał.

 3. observer pisze:

  I już wiadomo, że na 99% zadziałała rosyjska agentura po raz drugi w ciągu kilku dni (patrz pożar w Siemianowicach Śląskich) Obserwować pilnie sąsiadów, bo są wśród nas i czekają na okazje, które im sami stwarzamy.

 4. Kkjhsgfbf pisze:

  W Milanówku czuć odór…

 5. Gary pisze:

  Najważniejsze że grupa ekologiczna i że monitorują atmosferę…
  Nie mogę już słuchać o tej ekologi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły