Złamał 4 czynne zakazy prowadzenia pojazdów

Pruszków

Funkcjonariusze z pruszkowskiej drogówki zatrzymali kierowcę do kontroli. Okazało się, że 25-latek posiada 4 czynne zakazy prowadzenia pojazdów. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 26 listopada. w godzinach popołudniowych pruszkowscy patrolowcy zauważyli hondę, która poruszała się ul. Zimińskiej-Sygietyńskiej całą szerokością jezdni. W związku z podejrzeniem, że kierujący może być nietrzeźwy policjanci zatrzymali pojazd do kontroli – relacjonuje kom. Karolina Kańka z pruszkowskiej komendy.

Mężczyzna był trzeźwy. Po sprawdzeniu w systemie jego kartoteki okazało się, że ma on 4 czynne zakazy prowadzenia pojazdów. Wydane zostały przez Sąd Rejonowy w Pruszkowie, w Grodzisku Mazowieckim i w Grójcu i ważne są jeszcze do 2026 roku.

Kontrola wykazała jeszcze jedną nieprawidłowość. Honda prowadzona przez 25-latka nie miała ważnych badań technicznych, więc auto zabrano na parking.

Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.