Zajęcia dodatkowe – jakie wybrać dla naszego dziecka? [Dodatek Edukacja]

Dodatek

Pierwszy dzwonek w szkole już za nami. Warto jednak, by nasze pociechy oprócz lekcji miały zajęcia dodatkowe. Po co? To okazja do rozwijania pasji i umiejętności.

Oferta zajęć dodatkowych jest ogromna – programowanie, robotyka, szkółki piłkarskie, basen , taniec, tenis, języki obce. Jak w tym gąszczu wybrać coś dla naszego dziecka? Nie warto napychać grafiku dziecka do granic możliwości. Powód? Nasza pociecha musi mieć czas na odpoczynek i regenerację oraz krótkie poleniuchowanie.

Zatem od czego zacząć wybierając zajęcia dodatkowe? Jeżyk obcy to podstawa! Dziś znajomość angielskiego to wręcz oczywistość. Zatem zajęcia dodatkowe z nauki tego języka to „must have” w przypadku pozalekcyjnych aktywności. Oczywiście jeśli nasza pociecha świetnie radzi się z angielskim może warto pomyśleć o kolejnym języku? Francuski, niemiecki, hiszpański – wybór jest ogromny.

Kolejny punkt na liście zajęć dodatkowych to ruch. Dziś dzieciaki godzin spędzają przed komputerem i telewizorem dlatego warto zadbać o odpowiednią dawkę aktywności dla mięśni. Tu znów aktywności mamy ogrom. Warto postawić na sport, który zadba o ogólny rozwój dziecka. Tu polecane są dwie dyscypliny – tenis i… taniec. W przypadku tenisa bieganie z rakieta za piłką rozwija motorykę i spostrzegawczość. Uczy kontroli nad ciałem i świetnie działa na kondycje. A taniec – tu chyba nie trzeba wyjaśniać. Po pierwsze możemy wybierać styl tańca np. towarzyski, jazz lub hip-hop. Każdy znajdzie coś dla siebie. Taniec również rozwija motorykę i uczy kontroli nad własnym ciałem.

Przy wyborze zajęć dodatkowych warto pamiętać o bardzo ważnej rzeczy. Mają one sprawiać przyjemność naszemu dziecku. Rodzice musza pamiętać, by pozwolić dzieciom wybrać interesujące je zajęcia, bowiem często dorośli swoje niespełnione marzenia przelewają na pociechy.

Żłobek Motylek

Malichy School of Languages

SJW

 

WUMed

 

UKS Top Dance

 

Dodatek edukacja znajdziecie tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.